JCH-2026 saralashi: BAA – O‘zbekiston bahsiga hakamlar tayinlandi
Futbol bo‘yicha 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichidagi muhim bahslardan biri hisoblangan Birlashgan Arab Amirliklari va O‘zbekiston terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin hakamlari ma’lum bo‘ldi.
5 iyun kuni bo‘lib o‘tadigan ushbu qizg‘in va hal qiluvchi uchrashuvni Avstraliyaning taniqli FIFA referisi Shon Evans boshqarib boradi. Unga qanotlarda vatandoshlari Jorj Lakrindis va Ouyen Goldrik yordam beradi. Mazkur bahsda to‘rtinchi hakam sifatida Jonatan Barreyro faoliyat yuritadi.
Undan tashqari, VAR tizimi orqali bahsli vaziyatlarni nazorat qilish vazifasi avstraliyalik tajribali hakam Aleksandr Kingga topshirilgan.
O‘yin BAAning o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi va Toshkent vaqti bilan soat 21:00 da start oladi. Saralashning bu bosqichidagi har bir ochko jamoalar uchun g‘oyat muhim ekani sababli, ikki terma jamoaning o‘zaro raqobati ancha keskin va qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston terma jamoasi uchun ushbu bahs jahon chempionatiga yo‘llanma olish yo‘lida muhim ahamiyat kasb etadi. Muxlislar esa O‘zbekiston milliy jamoasidan g‘alaba kutishmoqda.
Bu o‘yinni to‘g‘ridan to‘g‘ri translyatsiya orqali kuzatib, o‘zbek futbolchilarini qo‘llab-quvvatlashni unutmang! Zero, har bir muxlisning qo‘llab-quvvatlashi futbolchilar uchun qo‘shimcha kuch bo‘lib xizmat qiladi.

JCH-2026 отбор: Судьи назначены на матч ОАЭ – Узбекистан
Одним из важных матчей отборочного этапа чемпионата мира по футболу 2026 года стал матч между сборными Объединенных Арабских Эмиратов и Узбекистана, судьи которого были объявлены.
Эту напряженную и решающую встречу, которая состоится 5 июня, будет судить известный австралийский рефери ФИФА Шон Эванс. Ему будут помогать соотечественники Джордж Лакриндис и Оуэн Голдрик. В качестве четвертого судьи в этом матче будет работать Жонатан Баррейро.
Кроме того, контроль спорных ситуаций с помощью системы VAR будет осуществлять опытный австралийский судья Александр Кинг.
Игра пройдет на стадионе БАА и начнется в 21:00 по ташкентскому времени. Поскольку каждое очко на этом этапе квалификации имеет огромное значение для команд, ожидается, что соперничество между двумя сборными будет довольно напряженным и интересным.
Напоминаем, что для сборной Узбекистана этот матч имеет важное значение на пути к получению путевки на чемпионат мира. Болельщики ожидают победы от национальной команды Узбекистана.
Не забудьте поддержать узбекских футболистов, следя за этой игрой в прямой трансляции! Ведь поддержка каждого болельщика служит дополнительной силой для футболистов.