Indzagi "Real"ga qarshi o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi
Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionati doirasidagi muhim to‘qnashuvlardan biri — "Real Madrid" va "Al-Hilol" jamoalari o‘rtasidagi bellashuv arafasida "Al-Hilol" bosh murabbiyi Simone Indzagi jurnalistlar bilan o‘rtoqlashdi. Uning fikrlari jamoa ruhiyati va katta uchrashuvga tayyorgarlik darajasini yaqqol namoyon qildi.
— Biz, ehtimol, dunyoning eng kuchli va maqsadga intiluvchan klublaridan biriga qarshi maydonga tushamiz. Ammo bu bizga o‘z o‘yinimizdan voz kechish uchun sabab bo‘la olmaydi, — dedi Indzagi. — Har bir futbolchida ishonch bor, bu ishonch bizga g‘alaba uchun kurashishga kuch bag‘ishlaydi. Biz bu turnirda yuzaga chiqishni, muxlislarga katta shou ulashishni xohlaymiz.
Italiyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, jamoa tarkibini mustahkamlashga katta e’tibor qaratilgan, biroq vaqtning kamligi ba’zi rejalarni to‘liq amalga oshirishga xalaqit bergan.
— Transfer oynasi juda qisqa bo‘ldi. Bu biz uchun muammo tug‘dirdi. Biroq shunga qaramay, qo‘limizda bor imkoniyatlarni maksimal darajada ishga solyapmiz. Tarkibimizda katta salohiyatga ega o‘yinchilar bor va biz ular bilan yangi tarix yozishni niyat qilganmiz.
Qayd etish joiz, ushbu bellashuv jahon miqyosidagi futbol muxlislari diqqati markazida. Chunki Ispaniyaning mashhur “Real Madrid”i va Saudiya Arabistonining “Al-Hilol”i o‘rtasidagi bunday yirik uchrashuv har doim kutilmagan natijalar va yuksak shiddat bilan ajralib turadi.
Bellashuv 19 iyunga o‘tar kechasi, Toshkent vaqti bilan soat 00:00 da start oladi. Bu tunda nafaqat maydondagi jang, balki taktik kurashlar ham yuqori darajada bo‘lishi shubhasiz.
Futbol olami endi Simone Indzagining va’dasi qanchalik amalga oshishini kuzatadi. "Al-Hilol" o‘z so‘zini ayta oladimi — buni vaqt ko‘rsatadi.

Индзаги высказал свои мысли перед игрой против "Реала"
Одно из важных столкновений в рамках чемпионата мира между клубами — противостояние команд "Реал Мадрид" и "Аль-Хилаль". Главный тренер "Аль-Хилаль" Симоне Индзаги поделился своими мыслями с журналистами. Его высказывания ярко продемонстрировали командный дух и уровень подготовки к большому матчу.
— Мы, возможно, выходим на поле против одного из самых сильных и целеустремленных клубов мира. Но это не может быть причиной для того, чтобы отказаться от своей игры, — сказал Индзаги. — У каждого футболиста есть уверенность, и эта уверенность придает нам сил бороться за победу. Мы хотим проявить себя на этом турнире и подарить фанатам большое шоу.
Итальянский специалист отметил, что большое внимание уделяется укреплению состава команды, однако нехватка времени помешала полностью реализовать некоторые планы.
— Трансферное окно было очень коротким. Это создало для нас проблемы. Тем не менее, мы максимально используем имеющиеся у нас возможности. В нашем составе есть игроки с большим потенциалом, и мы намерены написать новую историю вместе с ними.
Стоит отметить, что это противостояние находится в центре внимания футбольных болельщиков по всему миру. Поскольку такое крупное столкновение между знаменитым испанским "Реалом" и саудовским "Аль-Хилал" всегда отличается неожиданными результатами и высокой интенсивностью.
Матч начнется 19 июня в полночь по ташкентскому времени. В эту ночь на поле состоится не только борьба, но и тактические сражения на высоком уровне, в этом нет сомнений.
Футбольный мир теперь будет следить за тем, насколько обещание Симоне Индзаги станет реальностью. Сможет ли "Аль-Хилал" выполнить свои слова — время покажет.