Milanning "Inter" jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu "River Pleyt"ning hujumchi yarim himoyachisi Franko Mastantuono haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U 17 yoshida o‘z jamoasining asosiy yulduzlaridan biriga aylangan. Avgust oyida u Madridning "Real" klubiga o‘tadi va bu transfer allaqachon rasmiylashtirilgan.
Kivu so‘zlariga ko‘ra, Mastantuono 2007 yilda tug‘ilgan bo‘lsa-da, allaqachon ko‘plab o‘yinlarda maydonga tushgan. Uning o‘yin uslubi va to‘p bilan muomalasi uni Angel di Mariyaga o‘xshatadi, ayniqsa chap oyog‘i bilan to‘pni boshqarishi jihatidan.
Murabbiy uni kelajagi porloq futbolchi sifatida baholaydi. "Real" jamoasida talablar juda yuqori, lekin u bularning barchasiga moslashadi, deydi Kivu.
"Inter" va "River Pleyt" jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 26 iyunda bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi. Bu o‘yinda ikki jamoa Klublar jahon chempionati doirasida maydonga tushadi.
Kivu ushbu uchrashuv oldidan o‘z fikrlarini matbuot anjumanida bayon etdi. Mastantuono haqida murabbiyning fikrlari yosh futbolchilarning imkoniyatlari va kelajagi haqida muhim mulohazalar beradi.

Интер тренер Мастантуоно сравнил Ди Марию
Главный тренер миланского "Интера" Кристиан Киву высказал свое мнение о нападающем полузащитнике "Ривер Плейт" Франко Мастантуоно. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В 17 лет он стал одной из основных звезд своей команды. В августе он перейдет в мадридский "Реал", и этот трансфер уже оформлен.
По словам Киву, хотя Мастантуоно родился в 2007 году, он уже сыграл во многих матчах. Его стиль игры и обращение с мячом напоминают Анхеля ди Марию, особенно в плане управления мячом левой ногой.
Тренер оценивает его как футболиста с ярким будущим. "В "Реале" требования очень высокие, но он ко всему этому адаптируется", - говорит Киву.
Игра между "Интером" и "Ривер Плейт" состоится 26 июня и начнется в 04:00 по московскому времени. В этом матче обе команды выйдут на поле в рамках клубного чемпионата мира.
Киву высказал свои мысли на пресс-конференции перед этой встречей. Мнения тренера о Мастантуоно дают важные размышления о возможностях и будущем молодых футболистов.