Moskva «Lokomotiv» jamoasining yarim himoyachisi Vadim Rakov allaqachon Samarqandning «Krylya Sovetov» jamoasi bazasiga kelib qo‘ndi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «Krylya Sovetov» matbuot xizmati xabar berdi. Avvalroq, yosh futbolchi yuqori raqobat tufayli «Lokomotiv»dagi o‘z pozitsiyasida o‘rin olish qiyinligi sababli ijaraga berilishi haqida ma’lumot tarqalgandi. Rakov 20 yoshda bo‘lib, o‘tgan mavsumda barcha musobaqalarda «Loko» tarkibida jami 29 o‘yin o‘tkazdi.
Ushbu o‘yinlarda u uchta gol urishga va uchta golga assistentlik qilishga muvaffaq bo‘ldi. Eslatib o‘tamiz, yozda «Krylya Sovetov» jamoasining bosh murabbiyi o‘zgardi va jamoani Magomed Adiev boshqarishni boshladi. O‘tgan mavsum yakunida Samarqand jamoasi chempionatda 10-o‘rinni egallagan edi.
Yangi murabbiy rahbarligida jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va kelasi mavsumda yanada yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan. Rakovning kelishi «Krylya Sovetov» tarkibiga yangi quvvat olib kirishi kutilmoqda.

Вадим Раков начал свою деятельность в составе "Крыльев Советов"
Полузащитник московского «Локомотива» Вадим Раков уже прибыл на базу самарского клуба «Крылья Советов». Об этом сообщает www.euro-football.ru
Об этом сообщила пресс-служба «Крыльев Советов». Ранее появилась информация о том, что молодой футболист может быть отдан в аренду из-за высокой конкуренции на своей позиции в «Локомотиве». Раков 20 лет, в прошлом сезоне он провел 29 матчей за «Локо» во всех турнирах.
В этих играх он успел забить три гола и отдать три голевые передачи. Напомним, что летом в команде «Крылья Советов» сменился главный тренер, и команду возглавил Магомед Адиев. По итогам прошлого сезона самарская команда заняла 10-е место в чемпионате.
Под руководством нового тренера команда стремится улучшить свою игру и нацелена на более высокие результаты в следующем сезоне. Ожидается, что приход Ракова принесет новую энергию в состав «Крыльев Советов».