Garret Southgeyt Angliya terma jamoasi sardori unvoniga sazovor bo‘ldi
Garet Soutgeyt, ilgari Angliya milliy terma jamoasini boshqargan mutaxassis, rasmiy ravishda rytsar unvoni bilan taqdirlandi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida Sky Sports nashri xabar berdi. Uning bu mukofoti o‘n yillik faoliyati davomida terma jamoani boshqarib, uni nufuzli musobaqalarda doimiy raqib sifatida ko‘rsatganligi uchun berilgan e’tirofdir. Soutgeyt 54 yoshda bo‘lib, Angliya terma jamoasini boshqargan tarixdagi to‘rtinchi murabbiy sifatida ushbu yuqori unvonga sazovor bo‘ldi.
Uning oldingi mukofotlangan murabbiylari orasida Uolter Uinterbottom, 1966 yilgi Jahon chempioni Alf Remzi va ser Bobbi Robson bor. Garet Soutgeyt 2016 yildan buyon terma jamoaga rahbarlik qilmoqda.
Uning boshchiligida Angliya jamoasi Yevropa chempionatining 2021 va 2024 yillardagi final bosqichiga chiqdi, shuningdek, 2018 yilgi Jahon chempionatida to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Bu unvon unga murabbiy sifatida erishgan yutuqlari va futboldagi o‘rni uchun berilgan muhim tan olinishdir. Soutgeytning faoliyati ko‘plab futbol ixlosmandlari va mutaxassislar tomonidan yuqori baholangan.
Uning rahbarligida Angliya terma jamoasi yangi muvaffaqiyatlarga erishdi va xalqaro maydonda o‘z mavqeini mustahkamladi. Bu esa Garet Soutgeytni zamonaviy ingliz futbolining muhim figuralaridan biriga aylantirdi.

Гаррет Саутгейт стал капитаном сборной Англии
Гарет Саутгейт, ранее возглавлявший сборную Англии, официально был награждён рыцарским титулом. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом также сообщило издание Sky Sports. Эта награда является признанием его работы по управлению сборной на протяжении десятилетия и демонстрации её как постоянного соперника на престижных турнирах. Саутгейт в возрасте 54 лет стал четвёртым тренером в истории, удостоившимся этого высокого титула.
Среди его предшественников, получивших эту награду, были Уолтер Уинтерботтом, чемпион мира 1966 года Алф Рэмси и сэр Бобби Робсон. Гарет Саутгейт возглавляет сборную с 2016 года.
Под его руководством сборная Англии вышла в финальную стадию чемпионата Европы в 2021 и 2024 годах, а также заняла четвёртое место на чемпионате мира 2018 года. Эта награда является важным признанием его достижений как тренера и его места в футболе. Деятельность Саутгейта была высоко оценена многими футбольными болельщиками и специалистами.
Под его руководством сборная Англии достигла новых успехов и укрепила свои позиции на международной арене. Это сделало Гарета Саутгейта одной из ключевых фигур современного английского футбола.