Kristian Nyorgor «Arsenal»ga 11 mln yevroga o'tdi
Insayder Fabrizio Romano shaxsiy ijtimoiy tarmog‘ida daniyalik futbolchi Kristian Nyorgorning Londondagi "Arsenal" klubiga o‘tishi tasdiqlandi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Klub va futbolchi o‘rtasida 11 million yevro miqdorida kelishuvga erishildi. Tez orada Nyorgor yangi jamoasida tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va "Arsenal"ga qo‘shiladi.
Nyorgor 31 yoshda bo‘lib, "Brentford" jamoasining boshqaruvchi yarim himoyachisi va sardori hisoblanadi.
U 2019 yil yozidan buyon "ari"lar safida maydonga tushmoqda. "Arsenal"da u Tomas Partining o‘rnini egallaydi, chunki avvalroq Romano xabar qilganidek, Tomas Partining 30 iyun kuni tugaydigan shartnomasi uzaytirilmaydi.
O‘tgan mavsumda Nyorgor barcha musobaqalarda jami 35 o‘yinda qatnashib, 6 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Uning yangi jamoasida faoliyati katta kutishlarga sabab bo‘lmoqda. Bu transfer "Arsenal" uchun muhim yangilik bo‘lib, jamoaning o‘yin uslubini kuchaytiradi va yirik musobaqalarda muvaffaqiyatlarga erishishga yordam beradi.

Кристиан Нёргор перешел в «Арсенал» за 11 млн евро
Инсайдер Фабрицио Романо подтвердил в своем личном социальном сети переход датского футболиста Кристиана Ньоргора в лондонский клуб "Арсенал". Об этом сообщает www.euro-football.ru
Клуб и футболист достигли соглашения на сумму 11 миллионов евро. В ближайшее время Ньоргор пройдет медицинское обследование в своей новой команде и присоединится к "Арсеналу". Ньоргор 31 год, он является управляющим полузащитником и капитаном команды "Брентфорд".
С лета 2019 года он выступает за "пчел". В "Арсенале" он займет место Томаса Партия, так как, как ранее сообщил Романо, контракт Томаса Партия, который истекает 30 июня, не будет продлен. В прошлом сезоне Ньоргор принял участие в 35 матчах во всех соревнованиях, забив 6 голов и сделав 4 результативные передачи.
Его деятельность в новой команде вызывает большие ожидания. Этот трансфер является важной новостью для "Арсенала", который усилит стиль игры команды и поможет добиться успехов в крупных соревнованиях.