Gerkus: «Krasnodar» uzoq muddat chempion bo‘la oladimi?
Mashhur futbol funksioneri Ilya Gerkus «Krasnodar» jamoasining kelajakdagi istiqbollari haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bahorda jamoa Rossiya chempionati tarixida birinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritdi. Gerkus «Krasnodar» uzoq muddat davomida Rossiya futbolida yetakchilik qila oladimi, degan savolni ko‘tarib o‘tdi. U avval «Lokomotiv» klubini boshqargan vaqtlaridagi tajribadan kelib chiqib, ikki yil ketma-ket chempionlikni qo‘lga kiritgan «Rubin» misolini esladi, keyinchalik esa ularning mavqei pasayganini ta’kidladi. Mutaxassis ta’kidlashicha, «Krasnodar» kelgusi transfer kampaniyasini qanday o‘tkazishi va yetakchi futbolchilarini saqlab qolishi juda muhim.
Chempionlik uchun kurashda qolish uchun jamoa katta harakat qilishi kerak bo‘ladi, dedi Gerkus Metaratings nashriga bergan intervyusida. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, o‘tgan mavsum Rossiya Premyer-ligasida «Krasnodar» ikkinchi o‘rinda turgan «Zenit»dan bir ochko ko‘proq to‘plagan edi. Bu natija jamoaning yuqori salohiyatga ega ekanligini ko‘rsatadi va kelgusida yanada muvaffaqiyatli bo‘lishi uchun katta imkoniyatlar borligini bildiradi.

Герксус: «Краснодар» сможет ли стать чемпионом на долгий срок?
Известный футбольный функционер Илья Герксус высказал мнение о будущих перспективах команды «Краснодар». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Весной команда впервые в истории чемпионата России завоевала чемпионство. Герксус поднял вопрос, сможет ли «Краснодар» долгое время оставаться лидером в российском футболе. Он вспомнил пример «Рубина», который два года подряд завоевывал чемпионство, когда он руководил клубом «Локомотив», и отметил, что затем их положение ухудшилось. Специалист подчеркнул, что для «Краснодара» очень важно, как пройдет следующая трансферная кампания и удастся ли сохранить ключевых футболистов.
Чтобы остаться в борьбе за чемпионство, команде придется приложить большие усилия, сказал Герксус в интервью изданию Metaratings. Также стоит отметить, что в прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге «Краснодар» набрал на одно очко больше, чем занимающий второе место «Зенит». Этот результат показывает, что у команды высокий потенциал и есть большие возможности для достижения еще большего успеха в будущем.