«Arsenal» Miles Lyuis-Skelli bilan shartnoma uzaytirdi
«Arsenal» rasmiy veb-saytida chap qanot himoyachisi Mails Lyuis-Skelli bilan yangi shartnoma imzolanishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
18 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumning asosiy kashfiyotlaridan biri bo‘ldi. «Kanonirlar» jamoasida Lyuis-Skelli 39 ta o‘yinda maydonga tushdi, ushbu o‘yinlarda bitta gol urdi va ikki golga assist berdi.
Uning o‘yini jamoaga katta foyda keltirdi va himoyadagi ishonchliligi bilan ajralib turdi. Arsenal matbuot xizmati yangi shartnomaning aniq muddati haqida ma’lumot bermadi. Ammo ommaviy axborot vositalari yangi kelishuv besh yilga mo‘ljallanganligini, ya’ni 2030 yil o‘rtalarigacha amal qilishini taxmin qilmoqda.
Bu klub uchun odatiy amaliyot hisoblanadi, chunki Arsenal o‘z iste’dodlarini uzoq muddatga ushlab qolishga intiladi. O‘tgan Angliya chempionatida Arsenal ikkinchi o‘rinni egalladi va jamoa kelasi mavsumda ham yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan. Mails Lyuis-Skelli kabi yosh va iste’dodli futbolchilar bilan shartnomani yangilash, jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga umid yaratmoqda.

«Арсенал» продлил контракт с Майлсом Льюисом-Скелли
На официальном сайте «Арсенала» сообщили о подписании нового контракта с левым защитником Мэйлсом Льюисом-Скелли. Об этом сообщает www.euro-football.ru
18-летний футболист стал одним из основных открытий прошлого сезона. В команде «Канониров» Льюис-Скелли сыграл в 39 матчах, в которых забил один гол и сделал два голевых паса.
Его игра принесла команде большую пользу и выделялась надежностью в защите. Пресс-служба «Арсенала» не предоставила информации о точном сроке нового контракта. Однако средства массовой информации предполагают, что новое соглашение рассчитано на пять лет, то есть будет действовать до середины 2030 года.
Это обычная практика для клуба, так как «Арсенал» стремится удерживать свои таланты на долгий срок. В прошлом чемпионате Англии «Арсенал» занял второе место, и команда нацелена на достижение высоких результатов в следующем сезоне. Обновление контракта с такими молодыми и талантливыми футболистами, как Мэйлс Льюис-Скелли, создает надежду на будущие успехи команды.