Payshanba kuni himoyachi Mayls Lyuis-Skelli “Arsenal” bilan yangi shartnoma imzolagani haqida e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
London klubi shartnomaning muddati haqida ma’lumot bermadi, lekin jurnalistlar kelishuv besh yillik ekani haqida bir ovozdan xabar berishmoqda. The Times nashrining ma’lumotiga ko‘ra, yil boshida “Real” Madrid Lyuis-Skelliga qiziqish bildirgan.
Ispaniyaliklar 18 yoshli futbolchini erkin agent sifatida jamoaga qo‘shib olishni rejalashtirgan, biroq muzokaralar natija bermadi, chunki Mayls “Arsenal”da o‘ynashni davom ettirishga qat’iy qaror qilgan edi. Shuningdek, ta’kidlanishicha, hozirda Mayls Lyuis-Skelli o‘z yosh guruhidagi eng yuqori maosh oladigan futbolchilardan biridir.
Bu futbolchining kelajagi va imkoniyatlari jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, uning o‘yin ko‘rsatkichi ham doimiy ravishda yaxshilanib bormoqda. “Arsenal”ning iste’dodli yosh o‘yinchisiga bergan ishonchi va qo‘llab-quvvatlashi jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil hisoblanadi.
Shu bois, Maylsning besh yillik shartnoma imzolashi klub va o‘yinchi o‘rtasidagi mustahkam hamkorlik belgisi sifatida qabul qilinmoqda.

Майлс Льюис-Скелли остался в Арсенале и отказался от предложения Реала
В четверг было объявлено, что защитник Майлс Льюис-Скелли подписал новый контракт с «Арсеналом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонский клуб не предоставил информацию о сроках контракта, но журналисты единогласно сообщают, что соглашение рассчитано на пять лет. По данным издания The Times, в начале года «Реал» Мадрид проявил интерес к Льюис-Скелли.
Испанцы планировали подписать 18-летнего футболиста в качестве свободного агента, однако переговоры не увенчались успехом, так как Майлс твердо решил продолжить играть за «Арсенал». Также отмечается, что в настоящее время Майлс Льюис-Скелли является одним из самых высокооплачиваемых футболистов в своей возрастной группе.
Будущее и возможности этого игрока имеют большое значение для команды, и его игровые показатели постоянно улучшаются. Доверие и поддержка, оказанные талантливому молодому игроку «Арсенала», являются важным фактором для будущих успехов команды.
Поэтому подписание пятилетнего контракта Майлсом рассматривается как знак прочного сотрудничества между клубом и игроком.