Tюkavin Sergеevning Dinamoга o‘tishini yuqori baholadi
Moskva “Dinamo” jamoasining hujumchisi Konstantin Tyukavin Samara “Krylya Sovetov”dan kelayotgan hujumchi Ivan Sergeevning o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalarida klub va futbolchi shartnoma shartlarini kelishib olgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Tyukavinning so‘zlariga ko‘ra, agar bu transfer amalga oshsa, bu yaxshi o‘tish bo‘ladi.
Ivan yuqori darajadagi o‘yinchi hisoblanadi va u jamoaga qo‘shilishini umid qilmoqda. Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu transfer summasi 3,8 million yevroni tashkil qiladi va Sergeev yiliga 1,2 million yevro maosh oladi.
Bundan tashqari, futbolchiga “Spartak” va “Zenit” klublari ham qiziqish bildirgan. “Qizil-oq” jamoasi “Dinamo” taklifidan ko‘ra yuqoriroq pul taklif qilgan bo‘lsa-da, Sergeev “oq-ko‘k” jamoani tanladi.
Bu qarorga Rossiya terma jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpinning “Dinamo”ni boshqarishi ham ta’sir ko‘rsatgan. Umuman olganda, bu transfer futbolchining va klubning kelajagi uchun muhim voqea bo‘lib, jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi.

Тюкавин Сергеевым переход в Динамо был высоко оценен
Нападающий московского клуба «Динамо» Константин Тюкавин высказался о переходе нападающего Ивана Сергеева из самарских «Крыльев Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в СМИ появилась информация о том, что клуб и футболист согласовали условия контракта. По словам Тюкавина, если этот трансфер состоится, это будет хороший переход.
Иван считается игроком высокого уровня и надеется на присоединение к команде.
Согласно данным СМИ, сумма этого трансфера составит 3,8 миллиона евро, а Сергеев будет получать зарплату в размере 1,2 миллиона евро в год.
Кроме того, интерес к футболисту проявили клубы «Спартак» и «Зенит». Хотя «красно-белые» предложили больше денег, чем «Динамо», Сергеев выбрал «бело-голубых».
На это решение также повлияло то, что главный тренер сборной России Валерий Карпин возглавляет «Динамо». В целом, этот трансфер является важным событием как для футболиста, так и для клуба, способствующим усилению команды.