Doku: Ait-Nuri Manchester Sitida top-o'yinchi darajasida
Manchester City jamoasining qanot hujumchisi Jeremi Doku jamoaga yangi qo‘shilgan futbolchi Rayan Ait-Nuri haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Doku ta’kidlashicha, Ait-Nuri yuqori darajadagi o‘yinchi bo‘lib, jamoaga juda tez moslashdi. U nafaqat qanotda, balki markazda ham o‘ynash qobiliyatiga ega.
Doku uchun uning bilan o‘ynash juda yoqimli, shuningdek, Ait-Nuri fransuz tilida so‘zlashgani ham o‘zaro aloqani osonlashtiradi. Payshanba kuni Belgiya va Jazoir vakillari jamoani qo‘llab-quvvatlab, Jahon klublari chempionatida Manchester Cityga Juventus ustidan 5:2 hisobida g‘alaba qozonishga yordam berdi. Ushbu o‘yinda ular chap qanotda yaxshi hamkorlik qildi.
Birinchi gol, ikkinchi futbolchi tomonidan yetkazilgan uzatma natijasida, o‘yinning 9-daqiqasida amalga oshirildi va hisob ochildi. Rayan Ait-Nuri Manchester Cityga Wolverhampton jamoasidan iyun oyining boshida qo‘shildi. Chap qanot himoyachisining transferi taxminan 37 million yevroga baholangan.
Uning jamoaga qo‘shilishi Manchester City uchun muhim qo‘shimcha bo‘ldi va kelgusida ham jamoaning hujum va himoya chiziqlarida samarali o‘yin ko‘rsatishiga yordam beradi.

Doku: Аит-Нури в Манчестер Сити на уровне топ-игрока
Крылатый нападающий Манчестер Сити Жереми Доку высказался о новом игроке команды Райане Аит-Нури. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Доку отметил, что Аит-Нури является игроком высокого уровня и очень быстро адаптировался в команде. Он способен играть не только на фланге, но и в центре.
Для Доку играть с ним очень приятно, а также то, что Аит-Нури говорит на французском, облегчает взаимопонимание. В четверг представители Бельгии и Алжира поддержали команду и помогли Манчестер Сити одержать победу над Ювентусом со счетом 5:2 на чемпионате клубов мира. В этом матче они хорошо взаимодействовали на левом фланге.
Первый гол был забит на 9-й минуте благодаря передаче второго игрока, и счет был открыт. Райан Аит-Нури присоединился к Манчестер Сити из Вулверхэмптона в начале июня. Трансфер левого защитника оценивался примерно в 37 миллионов евро.
Его加入ление стало важным дополнением для Манчестер Сити и поможет команде эффективно играть в атаке и защите в будущем.