Glebov: Dinamo chempionlik uchun kuchli imkoniyatga ega
Poytaxtning "Dinamo" jamoasi yarim himoyachisi Danil Glebov OAV vakillari bilan suhbatda kelgusi Rossiya Premer-ligasidagi chempionlik imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Dinamo" jamoasi chempion bo‘lishga qodir. Jamoaning tarkibi aynan shu maqsadga mos keladi.
Bu fikrlarni "Match TV" telekanali orqali ma’lum qildi. Eslatib o‘tamiz, yangi mavsum 18 iyulda boshlanadi. O‘tgan mavsumda poytaxt "Dinamo" jamoasi chempionatni beshinchi o‘rinda yakunlagan edi.
Shu yil 13 iyunda Moskva jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga 56 yoshli rossiyalik mutaxassis Valeriy Karpin tayinlandi. U jamoani yangi mavsumda muvaffaqiyatga erishishi uchun boshqaradi.
"Dinamo" uchun bu mavsum katta sinov va imkoniyatlarga boy bo‘lishi kutilmoqda. Jamoa muxlislari va mutaxassislar uning natijalaridan katta umidvor.

Глебов: Динамо имеет сильные шансы на чемпионство
Полузащитник столичного клуба "Динамо" Данил Глебов в разговоре с представителями СМИ высказал свое мнение о шансах на чемпионство в предстоящем чемпионате России в Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Динамо" способна стать чемпионом. Состав команды как раз соответствует этой цели.
Эти мысли были озвучены через телеканал "Матч ТВ".
Напоминаем, что новый сезон начнется 18 июля. В прошлом сезоне столичное "Динамо" завершило чемпионат на пятом месте.
13 июня на пост главного тренера московской команды был назначен 56-летний российский специалист Валерий Карпин. Он будет руководить командой для достижения успеха в новом сезоне.
Для "Динамо" этот сезон ожидается как большое испытание и полон возможностей. Болельщики и специалисты возлагают большие надежды на его результаты.