Holand Ronaldo va Messi’dan tezroq 300 ta gol urdi
Payshanba kechqurun Erling Holand "Yuventus"ga qarshi Klublar jahon chempionatidagi o‘yinda gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu paytda "Manchester Siti" hujumchisi o‘z faoliyatidagi 300-golga erishdi. 300 ta golga yetish uchun Holandga 370 ta o‘yin kerak bo‘ldi.
Bu borada norvegiyalik futbolchi Krishtianu Ronaldu, Lionel Messi va Kilian Mbappe kabi yulduzlarni ortda qoldirdi.
Ronaldu 300-golini 554-o‘yinda urgan bo‘lsa, Messi 418-o‘yinda, Mbappe esa 409-o‘yinda bunga erishgan. Agar Holann shunday sur’atda davom etsa, u faoliyati davomida Krishtianuni gol soni bo‘yicha ortda qoldirish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Hozirgi vaqtda Krishtianu Ronaldu 938 ta gol yozdirgan. Holandning yoshligi va tezligi hisobga olinsa, u kelajakda futbol tarixida muhim o‘rin egallashi kutilmoqda.
Shuningdek, uning jamoasiga foydasi katta bo‘lishi aniq. Futbol ixlosmandlari uchun bu yutuq katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Hолланн забил 300 голов быстрее, чем Роналду и Месси
В четверг вечером Эрлинг Холанн забил гол в матче клубного чемпионата мира против "Ювентуса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Таким образом, нападающий "Манчестер Сити" достиг своего 300-го гола в карьере. Для достижения 300 голов Холанну понадобилось 370 матчей.
В этом отношении норвежский футболист оставил позади таких звезд, как Криштиану Роналду, Лионель Месси и Килиан Мбаппе. Роналду забил свой 300-й гол в 554-м матче, Месси - в 418-м, а Мбаппе - в 409-м. Если Холанн продолжит в том же духе, у него есть возможность обойти Криштиану по количеству голов за карьеру.
На данный момент Криштиану Роналду забил 938 голов. Учитывая молодость и скорость Холанна, ожидается, что он займет важное место в истории футбола в будущем.
Также очевидно, что он принесет значительную пользу своей команде. Это достижение вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.