Bulikin: Yuventus mag‘lubiyati kutilgan natija
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Turin shahrining "Yuventus" klubi "Manchester Siti"ga 2:5 hisobida mag‘lub bo‘lgan uchinchi bosqich guruh o‘yinlari doirasidagi Jahon klublar chempionati o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U natija kutilgan holat deb hisoblaydi, chunki bu hali o‘yinlarning yo‘qotishlarsiz bosqichi, ya’ni play-off bosqichi emas. Play-off bosqichi boshlanar ekan, o‘yinlar yanada qiziqarli bo‘ladi.
Guruh bosqichida kuchli motivatsiya bo‘lmasa, bunday yirik hisobdagi mag‘lubiyatlar yuz berishi mumkin, dedi Bulykin Gazeta.ru saytiga bergan intervyusida. Shuningdek, "Yuventus" G guruhida ikkinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, "Manchester Siti" 9 ochko bilan guruhda birinchi bo‘lgan.
Play-off 1/8 final bosqichida "Manchester Siti" Saudiya Arabistonining "Al-Hilal" jamoasi bilan bahs yuritadi. "Yuventus" esa Madridning "Real" jamoasi bilan o‘ynaydi.
Ushbu o‘yinlar katta qiziqish bilan kuzatiladi va jamoalar o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatish uchun kurash olib boradi. Jahon klublar chempionati bu yil ham yuqori darajada o‘tayotgani va barcha jamoalar o‘z kuchini ishga solayotgani aniq ko‘rinmoqda.

Булкин: Ювентус поражение было ожидаемым результатом
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал мнение о матче третьего этапа групповых игр чемпионата мира клубов, в котором туринский клуб "Ювентус" проиграл "Манчестер Сити" со счетом 2:5. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает, что результат был ожидаемым, так как это еще не стадия плей-офф, а стадия групповых игр без потерь. Когда начнется стадия плей-офф, игры станут еще более интересными.
В групповой стадии, если нет сильной мотивации, могут происходить такие крупные поражения, сказал Булыкин в интервью Газета.ru. Также "Ювентус" занял второе место в группе G, а "Манчестер Сити" стал первым с 9 очками.
В плей-офф 1/8 финала "Манчестер Сити" будет сражаться с командой Саудовской Аравии "Аль-Хилаль". "Ювентус" сыграет с мадридским "Реалом".
Эти матчи будут с большим интересом наблюдаться, и команды будут бороться за свои шансы. Чемпионат мира клубов в этом году также проходит на высоком уровне, и все команды явно показывают свои силы.