Coleman "Everton"da 2026 yilgacha qoladi
«Everton» jamoasi kapitanı Sheymus Kolmen klu bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi kelishuv 2026 yil iyun oyigacha mo‘ljallangan. 36 yoshdagi futbolchi «Everton» libosida o‘zining 17-mavsumini boshlaydi va klub tarixida yangi sahifani yozishda davom etadi.
U 2009 yil yanvar oyida Irlandiyaning «Slaygo Rovers» jamoasidan ramziy 60 ming funt evaziga sotib olingan edi. Shu vaqt mobaynida Kolmen «Gudison Park»ning haqiqiy afsonasiga aylandi.
Hozirda u APL doirasidagi o‘yinlar soni bo‘yicha klub rekordchisi hisoblanadi. Uning hisobida Angliya premer-ligasida 369 o‘yin mavjud.
Umumiy hisobda esa u barcha musobaqalarda «Everton» sharafini 428 marta himoya qilgan. Bu natija klub tarixida o‘n ikkinchi o‘ringa teng keladi.
Shunday qilib, Sheymus Kolmen «Everton» uchun uzoq yillar davomida xizmat qilgan va hozirgi kunda ham jamoaning asosiy tarkibidan joy olmoqda. Uning tajribasi va sadoqati klub uchun katta ahamiyatga ega ekanligi aniq.

Коулмен останется в "Эвертоне" до 2026 года
Капитан команды «Эвертон» Шеймус Коулмен продлил контракт с клубом еще на один сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новое соглашение рассчитано до июня 2026 года. 36-летний футболист начнет свой 17-й сезон в форме «Эвертона» и продолжит писать новую страницу в истории клуба.
Он был куплен в январе 2009 года у ирландского клуба «Слайго Роверс» за символические 60 тысяч фунтов. За это время Коулмен стал настоящей легендой «Гудисон Парк».
В настоящее время он является рекордсменом клуба по количеству игр в АПЛ. На его счету 369 матчей в английской Премьер-лиге.
В общей сложности он защищал честь «Эвертона» 428 раз во всех соревнованиях. Этот результат занимает двенадцатое место в истории клуба.
Таким образом, Шеймус Коулмен служил «Эвертону» на протяжении многих лет и по-прежнему занимает место в основном составе команды. Его опыт и преданность имеют большое значение для клуба.