Madridning "Real" jamoasida norozilik kuchaymoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Filadelfiyada o‘tkazilgan Klublar jahon chempionati guruh bosqichida "Zaltsburg"ga nisbatan aniq hisobda (3:0) g‘alaba qozonilganidan so‘ng, jamoa maydondagi raqib bilan emas, balki maydon tashqarisidagi tartibsizlik bilan yuzlashdi. COPE va Goal nashrlarining ma’lumotlariga ko‘ra, Madrid klubi Palm-Bichdagi mashg‘ulot lageriga qaytish reysining tashkiliy tomonidan juda norozi.
FIFA mas’ul bo‘lgan butun logistika jarayoni — stadiondan chiqib, samolyotga o‘tirishgacha bo‘lgan vaqt — soatlar davom etgan murakkab muammoga aylandi. Avvalo futbolchilar stadion yonidagi avtobuslarda uzoq vaqt o‘tirishgan, keyin aeroportda bir necha soat kutishgan va faqat tongda mehmonxonaga yetib olishgan.
Manbalarning hisob-kitoblariga ko‘ra, safar olti soatdan ko‘proq davom etgan. "Real" rahbariyati bunday kutilmagan holat 1/8 finalda "Yuventus"ga qarshi o‘yinlarga tayyorgarlikka salbiy ta’sir ko‘rsatishidan xavotirda. Klub rahbarlari FIFAning turnirning katta darajasi va ishtirokchilar mavqeyiga qaramay, futbolchilar uchun qulay sharoit yaratishda o‘z zimmasidagi vazifalarni bajara olmagani uchun juda norozi.
Ushbu holat kelgusidagi o‘yinlarga tayyorgarlik jarayonini murakkablashtirishi mumkinligi haqida ogohlantirilmoqda.

Real FIFA подверглась критике за проблемы с логистикой
После победы над "Зальцбургом" с явным счетом (3:0) на групповом этапе клубного чемпионата мира, команда столкнулась не только с соперником на поле, но и с беспорядками вне его. По данным изданий COPE и Goal, мадридский клуб крайне недоволен организацией рейса на возвращение в тренировочный лагерь в Палм-Бич.
Весь логистический процесс, за который отвечает ФИФА — от выхода со стадиона до посадки на самолет — стал сложной проблемой, затянувшейся на часы. Прежде всего, футболисты долго сидели в автобусах рядом со стадионом, затем несколько часов ждали в аэропорту и только под утро добрались до гостиницы.
По расчетам источников, поездка заняла более шести часов. Руководство "Реала" обеспокоено тем, что такая неожиданная ситуация негативно скажется на подготовке к матчам 1/8 финала против "Ювентуса". Руководители клуба очень недовольны тем, что ФИФА не смогла выполнить свои обязанности по созданию комфортных условий для футболистов, несмотря на высокий уровень турнира и статус участников.