Benfika Otamendining shartnomasini 2026 yilgacha uzaytirdi
Benfika klubi rasmiy sayti orqali himoyachi Nikolas Otamendi bilan shartnoma muddati uzaytirilgani haqida ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
37 yoshli futbolchi yangi kelishuvga imzo chekdi, shartnoma yana bir mavsum davom etadi va 2026 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Otamendi 2020 yil sentabr oxirida Manchester Siti klubida besh yil o‘ynagandan so‘ng Benfikaga o‘tgan edi. Shu vaqt ichida u jami 231 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va jamoadoshlarga 10 ta golga uzatma berdi.
Otamendi hozirda Lissabonning “Benfika” jamoasining sardori hisoblanadi. Benfika joriy vaqtda Jahon klublar chempionatining 1/8 final o‘yini uchun tayyorlanmoqda. Ularga qarshi raqib Chelsi jamoasi bo‘lib, o‘yin 28 iyun, shanba kuni o‘tadi.
Ushbu o‘yin Benfika uchun muhim bahs bo‘lib, ular chempionatning keyingi bosqichiga yo‘l olishga intilmoqda. Klub va futbolchilar shu uchrashuvga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Бенфика продлила контракт с Отаменди до 2026 года
Клуб Бенфика через официальный сайт сообщил о продлении контракта с защитником Николасом Отаменди. Об этом сообщает Euro-football.ru.
37-летний футболист подписал новое соглашение, контракт будет действовать еще один сезон и продлится до середины 2026 года. Отаменди перешел в Бенфику в конце сентября 2020 года после пяти лет игры в клубе Манчестер Сити. За это время он провел в общей сложности 231 матч, забил 15 голов и сделал 10 голевых передач.
Отаменди в настоящее время является капитаном команды Лиссабонской Бенфики. Бенфика в настоящее время готовится к матчу 1/8 финала чемпионата мира клубов. Их соперником будет команда Челси, игра состоится 28 июня, в субботу.
Этот матч является важным для Бенфики, так как они стремятся пройти в следующий этап чемпионата. Клуб и игроки серьезно готовятся к этой встрече.