Ueyn Runi Angliya oltinchi ligasida murabbiy bo‘lishi mumkin
Avvalgi Angliya terma jamoasi hujumchisi va "Plimut" jamoasining sobiq bosh murabbiyi Ueyn Runi Shimoliy Milliy liga klubida murabbiylik faoliyatini davom ettirish taklifini oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Sun nashrining ma'lumotlariga ko‘ra, 39 yoshli mutaxassis "Maklsfild" jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga nomzod sifatida ko‘rib chiqilmoqda. Jamoaning hozirgi murabbiyi Robert Sevidj yaqinda klubni tark etib, yuqori diviziondagi yangi lavozimga o‘tishi kutilmoqda.
Shu sababli "Maklsfild" rahbariyati Runi nomzodini asosiy variant sifatida ko‘rmoqda. "Plimut"dagi muvaffaqiyatsiz faoliyatidan so‘ng, u 2024 yil dekabrida jamoani Chempionship chempionatining oxirgi o‘rnida qoldirib ketgan edi. Shundan beri Ueyn Runi hech qanday klubda ishlamadi.
Bu davrda u telekommentator va futbol eksperti sifatida faoliyat yuritdi va murabbiylikka qaytishni istashini yashirmadi. Runi o‘zining murabbiylikdagi keyingi qadamini kutmoqda va ushbu yangi imkoniyat unga faoliyatini davom ettirish uchun yaxshi imkoniyat bo‘lishi mumkin.

Уэйн Руни может стать тренером в шестой лиге Англии
Бывший нападающий сборной Англии и экс-главный тренер "Плимут" Уэйн Руни получил предложение продолжить тренерскую карьеру в клубе Северной Национальной лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания The Sun, 39-летний специалист рассматривается в качестве кандидата на пост главного тренера команды "Маклсфилд". Текущий тренер команды Роберт Севидж недавно покинул клуб и ожидается, что перейдет на новую должность в высшем дивизионе.
По этой причине руководство "Маклсфилда" рассматривает кандидатуру Руни как основной вариант. После неудачной работы в "Плимуте" он покинул команду в декабре 2024 года, оставив её на последнем месте в чемпионате Чемпионшипа. С тех пор Уэйн Руни не работал ни в одном клубе.
В этот период он работал в качестве телекомментатора и футбольного эксперта и не скрывал своего желания вернуться в тренерскую деятельность. Руни ожидает следующего шага в своей тренерской карьере, и эта новая возможность может стать для него хорошим шансом продолжить свою деятельность.