Madridning "Atletiko" klubi yaqin oradagi transfer oynasida tarkibini tubdan yangilashga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub kuchayish uchun taxminan 200 million yevro sarflashni rejalashtirmoqda, deb xabar beradi jurnalist David Medina. Muhimi, bu mablag‘ futbolchilar sotilishidan tushgan daromadni qayta sarmoya qilish emas, balki mavjud jamoa tarkibidan biror o‘yinchi ketmasidan qat’i nazar, bu mablag‘ni sarflashga tayyor ekanlikdir.
Bu klub rahbariyatining jiddiy niyatlarini va yangi mavsum oldidan Diego Simeonening yuksak maqsadlarini ko‘rsatadi. O‘tgan Ispaniya chempionatida "Atletiko" uchinchi o‘rinni egallagan, ammo sovrinlarga ega chiqmagan va Jahon klub chempionati plei-off bosqichiga chiqishga muvaffaq bo‘lmagan. Endi klub yuqori natijalarga erishish uchun tarkibni sezilarli darajada kuchaytirishni maqsad qilgan.
Bu esa "Atletiko"ning kelajakdagi muvaffaqiyatga intilishini namoyon etadi. Klub rahbarlari va bosh murabbiy yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqchi.

Атлетико готов потратить 200 миллионов евро летом
Мадридский клуб "Атлетико" готовится к кардинальному обновлению состава в ближайшее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб планирует потратить около 200 миллионов евро на усиление, сообщает журналист Давид Медина. Важно, что эти средства не являются реинвестированием доходов от продажи футболистов, а клуб готов потратить эти деньги независимо от того, покинет ли кто-то из игроков существующий состав.
Это демонстрирует серьезные намерения руководства клуба и высокие цели Диего Симеоне перед новым сезоном. В прошлом чемпионате Испании "Атлетико" занял третье место, но не завоевал трофеев и не смог выйти в плей-офф клубного чемпионата мира. Теперь клуб нацелен значительно усилить состав для достижения высоких результатов.
Это проявляет стремление "Атлетико" к будущему успеху. Руководство клуба и главный тренер намерены задействовать все возможности для достижения высоких результатов в новом сезоне.