«Komо» hujum chizig‘ini sezilarli darajada kuchaytirish yo‘lida muhim qadam tashladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub Alvaro Morat bilan shaxsiy shartnoma bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqda taniqli futbol ichki manbasi Fabrizio Romano xabar berdi.
Keyingi bosqichda «Galatasaray» bilan rasmiy masalalar tartibga solinadi. Ispaniyalik futbolchi mavsumning ikkinchi yarmida «Milan»dan ijaraga berilgan holda aynan ushbu klubda o‘ynamoqda.
«Komо» kelasi hafta ichida shartnomani yakunlab, mavsumoldi tayyorgarlik boshlanishidan oldin transferni rasmiylashtirishni rejalashtirmoqda. 32 yoshli hujumchi fevral oyida «Galatasaray»ga qo‘shilgan.
U Stambul klubida 16 o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 3 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu transfer «Komо» hujum liniyasini sezilarli darajada mustahkamlashga xizmat qiladi.
Klub rahbariyati va murabbiylar jamoa oldidagi maqsadlarni amalga oshirish uchun Moratani o‘z safiga qo‘shganidan mamnun. Shuningdek, futbolchining tajribasi va hujumdagi samaradorligi jamoga katta yordam beradi.
Futbolchilar va muxlislar yangi mavsumda «Komо»ning o‘yini yanada qiziqarli va samarali bo‘lishiga umid qilishmoqda.

Как Альваро Мората близок к покупке
«Комо» сделал важный шаг к значительному усилению своей атакующей линии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб достиг соглашения с Альваро Моратой по личному контракту. Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо.
На следующем этапе будут урегулированы официальные вопросы с «Галатасараем». Испанский футболист в данный момент играет именно в этом клубе, будучи арендованным у «Милана» на второй половине сезона.
«Комо» планирует завершить сделку на следующей неделе и оформить трансфер до начала предсезонной подготовки. 32-летний нападающий присоединился к «Галатасараю» в феврале.
Он провел 16 матчей за стамбульский клуб, забил 7 голов и сделал 3 голевые передачи. Этот трансфер значительно укрепит атакующую линию «Комо».
Руководство клуба и тренеры довольны тем, что Мората присоединился к их рядам для достижения целей команды. Также опыт и эффективность футболиста в атаке окажут большую помощь команде.
Футболисты и болельщики надеются, что игра «Комо» в новом сезоне станет еще более интересной и результативной.