Sochi Premyer-ligada Acron yo‘lini takrorlashi kerak
Jamoa yuqori ligaga saralash o‘yinlari orqali qaytib keldi. Gasilinning fikricha, “Sochi” “Akron” jamoasining yo‘lini takrorlashi kerak.
U “Sochi” jamoasining saralash zonasiga tushib qolmasligini va to‘g‘ridan-to‘g‘ri qulamasligini kutmoqda. Bu haqda u “Match TV” telekanalidagi efirda gapirdi.
Eslatib o‘tamiz, “Sochi” jamoasi saralash o‘yinlarida “Pari NN” jamoasini mag‘lub etib, Premyer ligaga yo‘l oldi. Nizhegorod jamoasi musobaqa doirasidagi mag‘lubiyatiga qaramay, Rossiya Premyer ligasida qolishga muvaffaq bo‘ldi.
Ular Moskva viloyati “Ximki” jamoasining o‘rnini egalladi, chunki “Ximki”ga litsenziya berilmadi. Shunday qilib, “Sochi” jamoasi yangi mavsumda o‘zining o‘rnini mustahkamlashga intiladi va yuqori darajadagi musobaqada o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi.
Mutaxassislarning fikricha, jamoa barqaror o‘yin ko‘rsatib, yuqori ligada qolish uchun yetarli imkoniyatlarga ega. Bu mavsumda “Sochi”ning asosiy maqsadi saralash o‘yinlariga tushmaslik va Premyer ligada o‘z o‘rnini saqlab qolishdir.
Jamoa uchun bu yangi imkoniyat bo‘lib, muxlislar va mutaxassislar tomonidan katta e’tibor bilan kuzatilmoqda. Yangi mavsumda “Sochi”ning harakati va natijalari keyingi yillarda jamoaning mavqeini belgilab beradi.

Сочи должен повторить путь Акрона в Премьер-лиге
Бывший нападающий санкт-петербургского "Зенита" Алексей Гасилин оценил шансы команды "Сочи" в следующем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда вернулась в высшую лигу через отборочные игры. По мнению Гасилина, "Сочи" должно повторить путь команды "Акрон".
Он ожидает, что "Сочи" не попадет в зону стыковых матчей и не вылетит напрямую. Об этом он сказал в эфире телеканала "Матч ТВ".
Напомним, команда "Сочи" вышла в Премьер-лигу, обыграв команду "Пари НН" в отборочных играх. Нижегородская команда, несмотря на поражение в рамках турнира, смогла остаться в Российской Премьер-лиге.
Они заняли место московского "Химки", так как "Химки" не получили лицензию. Таким образом, команда "Сочи" стремится укрепить свои позиции в новом сезоне и старается проявить себя в соревнованиях высокого уровня.
По мнению специалистов, команда имеет достаточно возможностей для стабильной игры и сохранения места в высшей лиге. В этом сезоне основной целью "Сочи" является не попасть в отборочные игры и сохранить свое место в Премьер-лиге.
Для команды это новая возможность, которая внимательно отслеживается болельщиками и специалистами. Действия и результаты "Сочи" в новом сезоне определят положение команды в последующие годы.