Bitello so‘zlariga ko‘ra, bu qaror to‘liq Karraskalga tegishli bo‘lib, u o‘z kelajagi haqida o‘zi qaror qilishi kerak. «Siz eslaysiz, mening holatimda ham shunday bo‘lgan edi, biz hammasini muhokama qilib, bir xulosaga kelgandik.
Umid qilamanki, hammasi yaxshi bo‘ladi. Jamoa unga qaytishini xursandchilik bilan kutadi», – deb aytdi yarim himoyachi «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida. Oldinroq matbuotda Karraskalning Braziliyaning «Flamenqo» klubida faoliyatini davom ettirishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda. O‘tgan mavsumda kolumbiyalik futbolchi 35 o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va beshta golga uzatma berdi.
Uning o‘yini jamoa uchun muhim bo‘lib, muxlislar uning qaytishini intiqlik bilan kutmoqda. Karraskalning jamoaga qo‘shilishi «Dinamo»ning yutuqlari uchun katta ahamiyat kasb etishi kutilmoqda.

Bitello: Керраскал может вернуться в команду Динамо
Бразильский легионер, игрок московского «Динамо» Бителло ожидает возвращения колумбийского полузащитника Хорхе Карраскаля в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Бителло, это решение полностью зависит от Карраскаля, и он должен сам решить о своем будущем. «Вы помните, в моем случае было так же, мы все обсудили и пришли к выводу.
Надеюсь, все будет хорошо. Команда с радостью ждет его возвращения», – сказал полузащитник в интервью телеканалу «Матч ТВ». Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Карраскаль может продолжить карьеру в бразильском клубе «Фламенго».
В настоящее время продолжаются переговоры между сторонами. В прошлом сезоне колумбийский футболист выходил на поле в 35 матчах, забил восемь голов и отдал пять голевых передач.
Его игра важна для команды, и болельщики с нетерпением ждут его возвращения. Ожидается, что присоединение Карраскаля к команде будет иметь большое значение для успехов «Динамо».