Batrakov yangi mavsumga jismonan va ruhiy tayyor
Moskva «Lokomotiv» jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakov, RPL mavsumining eng yaxshi yosh o‘yinchisi deb topilgan, kelgusi mavsum oldidan o‘z holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U psixologik jihatdan to‘liq tiklanganini, shuningdek, jismonan ham yaxshi tayyorlanganini ta’kidladi. Mashg‘ulotlar jarayonida uni yaxshi holatda ekanligi yaqqol ko‘rinib turadi, dedi 20 yoshli futbolchi «Match TV» telekanalida.
Aleksey bilan «Temiryo‘lchilar» o‘rtasidagi mehnat shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda yarim himoyachi barcha musobaqalarda jami 37 ta o‘yin o‘tkazdi.
U 15 ta gol urishni uddaladi va o‘z jamoadoshlariga 10 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Batrakovning bu natijalari jamoa uchun muhim bo‘lib, uning kelajakdagi mavsumlarda ham katta hissa qo‘shishini ko‘rsatmoqda.
U o‘zining tayyorgarlik darajasidan mamnunligini va jamoaga yordam berishga tayyor ekanligini bildirdi.

Батраков физически и морально готов к новому сезону
Полузащитник московского «Локомотива» Алексей Батраков, признанный лучшим молодым игроком сезона РПЛ, высказался о своем состоянии перед предстоящим сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что полностью восстановился психологически, а также хорошо подготовлен физически. В процессе тренировок его хорошее состояние явно видно, сказал 20-летний футболист на телеканале «Матч ТВ».
Трудовой договор Алексея с «железнодорожниками» рассчитан до середины 2029 года. В прошлом сезоне полузащитник провел 37 матчей во всех турнирах.
Он забил 15 голов и сделал 10 голевых передач своим партнерам по команде. Эти результаты Батракова являются важными для команды и показывают, что он внесет значительный вклад в будущие сезоны.