Luis de la Fuente: Pedri va Yamal «Oltin to‘p»ga da’vogar
Ispaniya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente "Oltin to‘p" uchun nomzodlar haqida fikrlarini bildirdi va jamoasidagi yosh iste’dodlarga ishonch bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ikki futbolchini ajratib ko‘rsatdi, ular nafaqat hozirgi, balki kelajak uchun ham umid va salohiyatga ega deb hisoblaydi. De la Fuente so‘zlariga ko‘ra, u "Oltin to‘p"ni aynan ispan futbolchisi qo‘lga kiritishini xohlaydi. Bu borada Pedri va Lamin Yamal eng munosib nomzodlar sifatida ko‘rilmoqda.
Ularning ikkalasi ham o‘z sohasida ajralib turadi, va murabbiy har biriga alohida e’tibor bilan qaraydi. Pedri yoshlar terma jamoasida uning rahbarligi ostida debyut qilgan bo‘lsa, Lamin esa asosiy jamoada o‘z o‘rnini topgan. Xususan, murabbiy Lamin Yamalga alohida to‘xtaldi.
Uning fikricha, yigitga hali 18 yosh to‘lmagan, shuning uchun uning tez rivojlanishini qadrlash bilan birga, unga ortiqcha bosim qo‘ymaslik ham muhimdir. Bu yosh futbolchining kelajagi uchun yaxshi sharoit yaratish va uni qo‘llab-quvvatlash zarur.
De la Fuente yosh iste’dodlarni himoya qilish va ularning imkoniyatlarini to‘la ochish tarafdori ekanligini ta’kidladi. Shunday qilib, ispan futbolining kelajagi yoshlar qo‘lida ekanligi aniq ko‘rinmoqda.

Луис де ла Фуэнт: Педри и Ямал претенденты на «Золотой мяч»
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнтe высказал свои мысли о кандидатах на «Золотой мяч» и выразил уверенность в молодых талантах своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выделил двух футболистов, которые, по его мнению, имеют надежду и потенциал не только в настоящем, но и в будущем. По словам де ла Фуэнтe, он хочет, чтобы «Золотой мяч» был именно у испанского футболиста. В этом плане Педри и Ламин Ямал рассматриваются как наиболее достойные кандидаты.
Оба они выделяются в своей области, и тренер уделяет каждому из них особое внимание. Педри дебютировал в молодежной сборной под его руководством, в то время как Ламин нашел свое место в основной команде. В частности, тренер особо остановился на Ламине Ямале.
По его мнению, юноше еще не исполнилось 18 лет, поэтому, наряду с оценкой его быстрого развития, важно не оказывать на него чрезмерного давления. Необходимо создать хорошие условия для будущего этого молодого футболиста и поддерживать его.
Де ла Фуэнтe подчеркнул, что он сторонник защиты молодых талантов и полного раскрытия их возможностей. Таким образом, будущее испанского футбола явно находится в руках молодежи.