Medvedev Semak va Glushenkov mojaro yo‘qligini bildirdi
Zamin.uz Zenit jamoasi boshqaruvi raisi Aleksandr Medvedev OAVda tarqalgan bosh murabbiy Sergey Semak bilan yarim himoyachi Maksim Glushenkov o‘rtasidagi munosabatlarda zo‘riqish borligi haqidagi mish-mishlarni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bunday gaplar asossiz va jamoada hech qanday kelishmovchilik mavjud emas. Medvedevning ta’kidlashicha, bu mish-mishlar faqat jamoani bezovta qilish uchun qilingan urinishlardan iborat. Ularning o‘rtasida hech qanday mojaro bo‘lmagan va hozir ham yo‘q.
Oldinroq ommaviy axborot vositalarida murabbiy va hujumdagi asosiy o‘yinchilardan biri o‘rtasida tushunmovchilik borligi haqida turli taxminlar paydo bo‘lgan edi. Bunday gap-so‘zlar futbolchining o‘yin vaqtida va mavsum yakunida roli o‘zgarishi sababli yuzaga kelgan bo‘lishi mumkin. O‘tgan mavsumda Maksim Glushenkov Rossiya Premyer Ligasi doirasida 20 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urgan va 5 ta golli uzatma bergan.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, shunday ko‘rsatkichlar bilan u jamoaning hujum chizig‘ida muhim o‘rin egallaydi. Jamoa ichidagi tinchlik va hamkorlikni buzishga qaratilgan bunday gap-so‘zlar asossiz ekanligi aniqlandi.

Медведев сообщил, что конфликта между Семаком и Глушенковым нет
Замин.уз Председатель управления команды «Зенит» Александр Медведев опроверг слухи о напряженности в отношениях между главным тренером Сергеем Семаком и полузащитником Максимом Глушенковым, которые распространились в СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такие разговоры беспочвенны, и в команде нет никаких разногласий. По словам Медведева, эти слухи являются лишь попытками беспокоить команду. Между ними не было и нет никакого конфликта.
Ранее в средствах массовой информации появились различные предположения о недопонимании между тренером и одним из основных нападающих. Такие разговоры могли возникнуть из-за изменения роли футболиста во время игры и в конце сезона. В прошлом сезоне Максим Глушенков сыграл в 20 матчах Российской Премьер-Лиги, забил 9 голов и сделал 5 голевых передач.
Его вклад в команду значителен, и с такими показателями он занимает важное место в атакующей линии команды. Было установлено, что такие разговоры, направленные на подрыв мира и сотрудничества внутри команды, беспочвенны.