Cherchesov: Agkatsev hozirgi va golkiperdir
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov o‘zini va «Krasnodar» jamoasining darvozaboni Stanislav Agkatsevni taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning ta’kidlashicha, darvozabon sifatida kim yaxshiroq ekani haqida savolga u Agkatsevni afzal ko‘radi. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, u endi sobiq darvozabon, Agkatsev esa hozirgi faol darvozabon hisoblanadi.
O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida 23 yoshli Agkatsev 30 ta o‘yin o‘tkazdi. U 23 ta gol o‘tkazib yuborgan bo‘lsa, 15 ta uchrashuvda o‘z darvozasini himoya qildi.
2024/2025 yilgi mavsum yakunida «Krasnodar» Rossiya chempioni bo‘ldi. Bu jamoa tarixida birinchi marotaba oltin medallarni qo‘lga kiritdi.
Jamoa a’zolari va murabbiylar bu yutuqni muhim bosqich sifatida baholashmoqda. Bu natija Rossiya futboli rivojida katta ahamiyatga ega ekanligi ta’kidlanmoqda.

Черчесов: Агкатцев сейчас и голкипер
Бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов сравнил себя и вратаря команды «Краснодар» Станислава Агкатцева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, на вопрос о том, кто лучше в качестве вратаря, он предпочитает Агкатцева. По словам Черчесова, он уже бывший вратарь, а Агкатцев сейчас действующий вратарь.
В прошлом сезоне в Российской Премьер-лиге 23-летний Агкатцев провел 30 матчей. Он пропустил 23 гола, а в 15 встречах защитил свои ворота.
По итогам сезона 2024/2025 «Краснодар» стал чемпионом России. Эта команда впервые в своей истории завоевала золотые медали.
Члены команды и тренеры оценивают это достижение как важный этап. Подчеркивается, что этот результат имеет большое значение для развития российского футбола.