Konstantin Tyukavin sentyabrda maydonga qaytadi
Moskva shahrining Dinamo jamoasi hujumchisi Konstantin Tyukavin o‘zining qachon maydonga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozircha to‘liq mashg‘ulotlarga qo‘shilmaganini aytdi. Shifokorning rejasiga ko‘ra, sentyabr oyida maydonga qaytishi kutilmoqda.
Tyukavin uzoq vaqtdan beri o‘ynamayotganini va bu borada juda sog‘inganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, 23 yoshli hujumchi Rossiya Premyer-ligasidagi Rostov jamoasiga qarshi o‘yinda tizzasidagi kesuvchi bog‘lamlari jarohati olgan. Shundan keyin u jarrohlik operatsiyasidan o‘tgan.
O‘tgan mavsumda Tyukavin Premyer-liga doirasida 19 ta o‘yinda maydonga tushib, yetti gol kiritgan va ikki golga uzatma bergan. Uning qaytishi jamoa uchun muhim bo‘lib, muxlislar ham uni yana ko‘rishni intiqlik bilan kutmoqda. Tyukavinning sog‘ligi va tayyorgarligi haqida shifokorlar muntazam ma’lumot berib boradi.
U jamoasiga katta yordam berishi kutilmoqda. Hozircha esa u to‘liq tiklanib, kuch yig‘ishga harakat qilmoqda.

Константин Тюкавин вернется на поле в сентябре
Нападающий московского клуба «Динамо» Константин Тюкавин высказался о том, когда он вернется на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что пока не присоединился к полным тренировкам. По плану врача, ожидается, что он вернется на поле в сентябре.
Тюкавин отметил, что давно не играл и очень скучает по этому. Напоминаем, что 23-летний нападающий получил травму крестообразных связок колена в матче против команды «Ростов» в Российской Премьер-Лиге. После этого он перенес хирургическую операцию.
В прошлом сезоне Тюкавин сыграл в 19 матчах в рамках Премьер-Лиги, забил семь голов и отдал две голевые передачи. Его возвращение будет важным для команды, и болельщики с нетерпением ждут его появления. Врачи регулярно информируют о здоровье и готовности Тюкавинa.
Ожидается, что он окажет значительную помощь своей команде. Пока же он старается полностью восстановиться и набрать силы.