Kanchelskis: Abraham tez orada «Zenit»ga o‘tadi
Matbuotda «Zenit» klubi taniqli hujumchi Temmi Abrahamni jamoaga olib kelmoqchi ekani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda o‘z fikrlarini futbolning sobiq mashhuri Andrey Kanchelskis bildirdi. U Abrahamning Sankt-Peterburgga kelishi mumkinligiga ishonadi. Kanchelskis so‘zlariga ko‘ra, «Nega Abraham «Zenit»ga o‘tmasin?
Bu yerda hech qanday muammo yo‘q. Menimcha, hech kim ingliz futbolchisining «Zenit»ga o‘tishiga to‘siq bo‘lmaydi.
U yerda o‘zi uchun qulay sharoit bo‘ladi. Ayniqsa, u hozirda Italiyada faoliyat yuritmoqda, shuning uchun transfer bilan bog‘liq muammolar bo‘lmaydi», dedi u. Shuningdek, Kanchelskis Abrahamning to‘g‘ridan-to‘g‘ri Angliyadan «Zenit»ga o‘tishi qiyinroq bo‘lishini ta’kidladi.
Hozirda Temmi «Roma» jamoasida o‘ynamoqda. Qiziqarli jihati shundaki, o‘tgan mavsumda u ijarada «Milan» safida ham maydonga tushgan. Taniqli Transfermarkt portali Temmi Abrahamning qiymatini 15 million yevroga baholamoqda.
Ushbu ko‘rsatkich futbolchining jahon miqyosidagi obro‘sini yaqqol ko‘rsatadi. «Zenit» uchun esa bunday hujumchi katta kuch bo‘lishi mumkin.
Klubning maqsadi kuchli tarkib bilan Rossiya va Yevropa musobaqalarida muvaffaqiyatga erishishdir. Shunday sharoitda Temmi Abrahamni jamoaga qo‘shish, albatta, katta ahamiyatga ega bo‘ladi.

Канчельскис: Абрахам скоро перейдет в «Зенит»
В прессе появились сообщения о том, что клуб «Зенит» хочет подписать известного нападающего Темми Абрахама. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своё мнение по этому поводу высказал бывший футболист Андрей Канчельскис. Он верит, что Абрахам может приехать в Санкт-Петербург. По словам Канчельскиса, «Почему Абрахам не должен перейти в «Зенит»?
Здесь нет никаких проблем. Я думаю, что никто не станет препятствовать переходу английского футболиста в «Зенит».
Там будут удобные условия для него. Особенно, учитывая, что он сейчас играет в Италии, поэтому не будет проблем с трансфером», - сказал он. Также Канчельскис отметил, что переход Абрахама напрямую из Англии в «Зенит» будет сложнее.
В настоящее время Темми играет за команду «Рома». Интересно, что в прошлом сезоне он также выходил на поле в составе «Милана» на правах аренды. Известный портал Transfermarkt оценивает Темми Абрахама в 15 миллионов евро.
Этот показатель ярко демонстрирует репутацию футболиста на мировом уровне. Для «Зенита» такой нападающий может стать большой силой.
Цель клуба - добиться успеха в российских и европейских соревнованиях с сильным составом. В таких условиях подписание Темми Абрахама, безусловно, будет иметь большое значение.