Kapitan Savichev «Akron» bilan shartnomani 2027gacha uzaytirdi
Tolyattinskiy «Akron» jamoasining himoyachisi va kapitan Konstantin Savichev klub bilan yangi shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, mehnat shartnomasi 2027 yil yozigacha uzaytirildi. Savichev 2021 yildan beri «Akron» jamoasida o‘ynab kelmoqda va jamoaning asosiy futbolchilaridan biridir. Yakunlangan Rossiya Premyer Ligasi mavsumida 31 yoshli o‘yinchi 27 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va bir golga assistentlik qildi.
2024/25 yilgi mavsum so‘ngida «Akron» turnir jadvalida 9-o‘rinni egallab, jami 35 ochko to‘pladi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi yangi kelishuv jamoaning kelgusidagi rejalari uchun muhim ahamiyatga ega. Savichev jamoada o‘zining tajribasi va yetakchilik qobiliyati bilan ajralib turadi, bu esa «Akron» uchun katta foyda keltiradi.
Futbolchi o‘zining professional faoliyatini shu klubda davom ettirishni maqsad qilgan. Klub rahbariyati va muxlislar ham Savichevning yangi shartnoma imzolanishidan mamnun.

Капитан Савичев продлил контракт с «Акроном» до 2027 года
Защитник и капитан тольяттинского «Акрона» Константин Савичев подписал новый контракт с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, трудовой договор продлен до лета 2027 года. Савичев выступает за «Акон» с 2021 года и является одним из ключевых игроков команды. В завершившемся сезоне Российской Премьер-Лиги 31-летний игрок провел 27 матчей, забил один гол и отдал одну голевую передачу.
По итогам сезона 2024/25 «Акрон» занял 9-е место в турнирной таблице, набрав в общей сложности 35 очков. Новое соглашение между клубом и игроком имеет важное значение для будущих планов команды. Савичев выделяется в команде своим опытом и лидерскими качествами, что приносит большую пользу «Акрону».
Футболист поставил перед собой цель продолжить свою профессиональную карьеру в этом клубе. Руководство клуба и болельщики также довольны подписанием нового контракта Савичева.