Milan jamoasiga Samuele Richchi qo‘shiladi
Milanning tarkibiga yaqin kelajakda yangi futbolchi qo‘shiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Matteo Moretto ijtimoiy tarmoqlarda xabar berishicha, keyingi hafta Torino klubidan yarim himoyachi Samuele Richchi Milanga o‘tadi. Klublar allaqachon barcha bonuslar hisobga olingan holda 25 million yevroga kelishuvga erishgan.
Richchi "rossoneri" bilan 2030 yil o‘rtalarigacha, ya’ni besh mavsumlik shartnoma imzolaydi. Samuele Richchi 2022 yilning yanvar oyidan boshlab Torino jamoasida o‘ynagan. Ushbu vaqt davomida u 113 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urgan hamda yetti golga uzatma bergan.
Bu natijalar yarim himoyachining jamoaga qo‘shgan katta hissasini ko‘rsatadi. Shuni ta’kidlash kerakki, o'tgan mavsum Italiyaning Serie A chempionatida Milan sakkizinchi o‘rinni egallagan. Endi klub yangi futbolchi bilan tarkibini mustahkamlab, keyingi mavsumda yanada yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.
Richchining kelishi "rossoneri" uchun katta imkoniyat bo‘lib, jamoaning o‘yin sifati va raqobatbardoshligini oshirishga yordam beradi.

В команду Милан присоединится Самуэле Риччи
В состав Милана в ближайшем будущем присоединится новый футболист. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналист Маттео Моретто в социальных сетях сообщает, что на следующей неделе полузащитник Самуэле Риччи из клуба Турин перейдет в Милан. Клубы уже достигли соглашения на сумму 25 миллионов евро с учетом всех бонусов.
Риччи подпишет контракт с "россонери" до середины 2030 года, то есть на пять сезонов. Самуэле Риччи играет в команде Турин с января 2022 года. За это время он провел 113 матчей, забил четыре гола и сделал семь голевых передач.
Эти результаты показывают значительный вклад полузащитника в команду. Стоит отметить, что в прошлом сезоне Милан занял восьмое место в чемпионате Италии Серии А. Теперь клуб намерен укрепить состав новым футболистом и добиться более высоких результатов в следующем сезоне.
Приход Риччи является большой возможностью для "россонери" и поможет повысить качество игры команды и ее конкурентоспособность.