Bitetllo «Dinamo» jamoasiga sardor bo‘lishga tayyor
Xavbek Bitello «Dinamo» jamoasida sardor tasmasini olishga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda 25 yoshli braziliyalik futbolchi o‘zi gapirdi. Bitello yangi mavsumda «Dinamo» sardori bo‘lishga tayyor ekanini aytdi. U uzoq vaqtdan beri Rossiyada faoliyat yuritadi va bu tajriba unga yordam beradi.
Bundan tashqari, Braziliyada ham u tez-tez sardor tasmasini taqib o‘ynagan, shuning uchun bu unga muammo emas. Oldin jamoaning sardori Fabian Balbuena bo‘lgan, ammo u o‘tgan mavsum oxirida Moskva klubini tark etdi. Bitello esa 2023 yilning sentyabr oyidan beri «Dinamo» sharafini himoya qilmoqda.
Shu vaqt ichida u jami 65 o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urdi va jamoadoshlariga 16 ta golli uzatma berdi. Bitelloning tajribasi va o‘yindagi faolligi jamoa uchun muhim ahamiyatga ega. Uning sardorlikka tayyorligi klub rahbariyati va muxlislar tomonidan ijobiy baholanmoqda.

Битеттло готов стать капитаном команды «Динамо»
Хавбек Бителло сообщил о своей готовности взять на себя капитанскую повязку в команде «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом 25-летний бразильский футболист сказал сам. Бителло заявил, что готов стать капитаном «Динамо» в новом сезоне. Он давно играет в России, и этот опыт ему поможет.
Кроме того, в Бразилии он также часто играл с капитанской повязкой, поэтому это не станет для него проблемой. Ранее капитаном команды был Фабиан Бальбуэна, но он покинул московский клуб в конце прошлого сезона. Бителло защищает честь «Динамо» с сентября 2023 года.
За это время он вышел на поле в 65 матчах, забил 13 голов и сделал 16 голевых передач своим партнерам по команде. Опыт Бителло и его активность на поле имеют важное значение для команды. Его готовность к капитанству положительно оценивается руководством клуба и болельщиками.
В новом сезоне Бителло стремится выйти на поле в качестве капитана «Динамо» и готов вести команду к новым вершинам