Azzedin Unai «Spartak»ga o‘tishda shubha bor
Yarim himoyachi Azzedin Unay «Spartak» klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva jamoasi 25 yoshli marokashlik futbolchi uchun «Marsel» klubi bilan 12 million yevro evaziga kelishib olgani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Biroq, Foot Mercato sayti xabariga ko‘ra, klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvga qaramay, Unay «Spartak»ga o‘tishi bekor bo‘lishi mumkin.
Futbolchining o‘zi Rossiya chempionatida o‘ynash fikridan unchalik xursand emas. Hozircha marokashlik futbolchining qarori o‘zgarishi haqida hech qanday aniq ma’lumot yo‘q. «Spartak» joriy mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
O‘tgan mavsumda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatida to‘rtinchi o‘rinni egallagan. Klub yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.
Hozircha transfer masalalari va jamoaning tarkibi haqida yana qo‘shimcha bayonotlar berilishi kutilmoqda. Uning kelajagi futbol va klubga bog‘liq bo‘lib qolmoqda.

Адзедин Унаи сомневается в переходе в «Спартак»
Москва команда согласовала с клубом «Марсель» сумму в 12 миллионов евро за 25-летнего марокканского футболиста. Однако, по информации сайта Foot Mercato, несмотря на соглашение между клубом и футболистом, переход Уная в «Спартак» может быть отменен.
Сам футболист не очень рад идее играть в чемпионате России. На данный момент нет никаких точных данных о том, изменит ли марокканский футболист свое решение.
«Спартак» готовится к текущему сезону.
В прошлом сезоне команда под руководством Деяна Станковича заняла четвертое место в чемпионате России. Клуб ставит цель добиться высоких результатов в новом сезоне.
Пока ожидаются дополнительные заявления по вопросам трансферов и состава команды. Его будущее остается зависимым от футбола и клуба.