Karbin: Dinamo Sergeev bilan muzokaralarni davom ettirmoqda
Moskva "Dinamo" jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin hujumchi Ivan Sergeyevga bo‘lgan qiziqishlari tasdiqladi va futbolchi bilan muzokaralar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq hujumchining "Dinamo"ni tanlab, "Zenit" va Moskva "Spartak" jamoalarini rad etgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq uning transfer jarayoni biroz cho‘zilib ketmoqda. "Dinamo" Sergeyevga qiziqadimi?
Ha, bu aniq. Bunday nomzod paydo bo‘ldi va barchasi bunga rozi bo‘ldi.
Men muzokaralarda ishtirok etmayman. Men asosan murabbiylik faoliyati bilan shug‘ullanaman, qolgan ishlarni klub hal qiladi, – dedi mutaxassis "Match TV"ga bergan intervyusida. Karpin futbolchining klub bilan shartnoma imzolash uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tgan yoki o‘tmaganligi haqidagi savolga javob bermadi. Dastlab Sergeyev "Dinamo" taklifini qabul qilishni rejalashtirgan, chunki u Rossiya terma jamoasi murabbiyi sifatida Karpin nazoratida bo‘lishni istagan.
"Dinamo"ning taklifini "Zenit" va "Spartak" yengib o‘tmoqchi bo‘lgan bo‘lsa-da, futbolchi aynan "Dinamo"ga o‘tishni xohlagan.

Карбин: Динамо продолжает переговоры с Сергеевым
Главный тренер московского "Динамо" Валерий Карпин подтвердил интерес к нападающему Ивану Сергееву и высказался о переговорах с футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что нападающий выбрал "Динамо", отвергнув "Зенит" и московский "Спартак". Однако его трансферный процесс немного затягивается. "Динамо" интересуется Сергеевым?
Да, это точно. Такой кандидат появился, и все с этим согласны.
Я не участвую в переговорах. Я в основном занимаюсь тренерской деятельностью, остальные вопросы решает клуб, – сказал специалист в интервью "Матч ТВ". Карпин не ответил на вопрос о том, прошел ли футболист медицинское обследование для подписания контракта с клубом. Изначально Сергеев планировал принять предложение "Динамо", так как хотел находиться под контролем Карпина в качестве тренера сборной России.
Хотя "Динамо" пыталось обойти предложение "Зенита" и "Спартака", футболист именно хотел перейти в "Динамо".