Benfika yulduzlari Chelsi oldida mag‘lub bo‘ldi
Oqshom osmonida chaqmoq chaqdi va o‘yin ikki soatga to‘xtatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Balki shuning uchun bu o‘yinda faqat chaqmoq porlab turdi. "Chelsi" "Benfika"ni bir xilda bosim ostiga oldi, portugal jamoasi esa javob berishga kuch topa olmadi, faqat hakam yordam berdi va ular munosib ravishda turnirdan chiqib ketishdi.
Ushbu mag‘lubiyatni butun Bruno Lazening jamoasi hisobiga yozish mumkin, lekin o‘yinda aniq zarar yetkazganlar ham bor edi, ular "burgutlar"ni klub Jahon chempionatidan chiqardi. Keling, nima uchun "Benfika" "Chelsi"ga yutqazganini va nega ular shunday zaif o‘yin ko‘rsatganini tahlil qilaylik. "Evro-futbol.ru" ko‘rganlarini baholadi va futbolchilarni 10 ballik tizim bo‘yicha sub’ektiv reyting berdi. "Benfika" va "Chelsi" o‘rtasidagi o‘yinda to‘rt eng yomon futbolchini ko‘rib chiqamiz.
Birinchi o‘rinda Vangelis Pavlidis bor, u 4,5 ball oldi. U hujumda yetakchi bo‘lishi kerak edi, ammo o‘yinda juda sust ko‘rindi.
To‘pni ushlashda qiynaldi, o‘n nafardan yetti marta raqibga yutqazdi. Driblingda to‘pni yo‘qotdi va faqat sakkiz aniq pas berdi.
Shuningdek, u qo‘llarini ko‘p ishlatib, 50-daqiqada sariq kartochka oldi, bu esa uni chorak finaldan chetda qoldirishi mumkin edi, hattoki "Benfika" u yerga chiqqan taqdirda ham. Samuyel Dal 4 ball oldi. U Pedro Netuning qurboni bo‘ldi, u "Chelsi"ning klub Jahon chempionatidagi eng yaxshi o‘yinchisi edi.
Portugaliyalik uch marta raqibini mag‘lub etdi va uch marotaba asosiy pas berdi. Dal esa Kyochkuni himoya qilishga harakat qildi, ammo sariq kartochka oldi.
"Benfika"ning chap qanoti mag‘lub bo‘lib, ko‘p narsani Pedro Netuga boy berdi. Samuyel raqibini ko‘p marta qo‘ldan chiqardi va oxir-oqibat portugallarni mag‘lubiyatga uchratdi. Janluka Prestianni 3,5 ball oldi.
U o‘yinga almashtirma sifatida tushdi, ikki marta sariq kartochka oldi va maydonni tark etishga majbur bo‘ldi. Shu bilan jamoani qo‘shimcha vaqtda kamchilikda qoldirdi.
Argentinalik futbolchining 20 daqiqasi samarali bo‘lmadi, hissiyotlariga to‘la nazorat qila olmadi va jamoaga zarar yetkazdi. Anatoliy Trubin ham 3,5 ballga loyiq ko‘rildi. Ukrainalik darvozabon o‘yinning birinchi yarmida ikki zo‘r to‘pni qaytardi, ayniqsa Kukurelyaning kuchli zarbasi oldida ajoyib save amalga oshirdi.
Ammo ikkinchi bo‘limning o‘rtalarida u yaqin burchakni qo‘ymay qo‘ydi. Ris Jeyms shunday qiyin pozitsiyadan zarba berdi, bu darvozabon uchun qiyin edi, lekin Trubin to‘pni olishga qodir edi.
U to‘pni o‘tkazib yubordi va keyin qo‘shimcha vaqtda Nkunku g‘alaba golini kiritishiga yordam berdi. Bu o‘yinlarning eng yomon o‘yinchilari sifatida Anatoliy Trubin, Janluka Prestianni, Samuyel Dal va Vangelis Pavlidis ko‘rsatildi. Ularning har biri jamoaning mag‘lubiyatida muhim rol o‘ynadi.

Звезды Бенфики потерпели поражение перед Челси
Вечером на небе сверкнула молния, и игра была приостановлена на два часа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Возможно, именно поэтому в этой игре только молния сверкала. "Челси" оказал давление на "Бенфику", а португальская команда не смогла ответить, только судья помог, и они достойно вылетели из турнира.
Это поражение можно полностью записать на счет всей команды Бруно Лазера, но были и те, кто действительно причинил вред, они вывели "орлов" из клубного чемпионата мира. Давайте проанализируем, почему "Бенфика" проиграла "Челси" и почему они показали такой слабый результат. "Евро-футбол.ru" оценил увиденное и дал субъективный рейтинг игрокам по 10-балльной системе. Рассмотрим четырех худших футболистов в матче между "Бенфикой" и "Челси".
На первом месте Вангелис Павлидис, который получил 4,5 балла. Он должен был быть лидером в атаке, но выглядел очень слабо в игре.
Он испытывал трудности с удержанием мяча, из десяти раз семь раз проиграл сопернику. В дриблинге он потерял мяч и сделал только восемь точных передач.
Кроме того, он часто использовал руки и получил желтую карточку на 50-й минуте, что могло оставить его вне четвертьфинала, даже если бы "Бенфика" вышла туда. Самуэль Дал получил 4 балла. Он стал жертвой Педро Нету, который был лучшим игроком "Челси" на клубном чемпионате мира.
Португалец трижды обыграл соперника и трижды сделал ключевую передачу. Дал же пытался защищать Кёшку, но получил желтую карточку.
Левый фланг "Бенфики" потерпел поражение и многое потерял из-за Педро Нету. Самуэль много раз упустил соперника и в конечном итоге привел к поражению португальцев. Джанлука Престьянни получил 3,5 балла.
Он вышел на замену, получил две желтые карточки и был вынужден покинуть поле. Таким образом, он оставил команду в меньшинстве в дополнительное время.
20 минут аргентинского футболиста оказались неэффективными, он не смог контролировать свои эмоции и навредил команде. Анатолий Трубин также был оценен в 3,5 балла. Украинский вратарь в первом тайме сделал два отличных сейва, особенно великолепно справился с мощным ударом Кукуреллы.
Но в середине второго тайма он не смог справиться с близким углом. Рис Джеймс нанес удар из сложной позиции, что было трудно для вратаря, но Трубин мог бы поймать мяч.
Он пропустил мяч, а затем помог Нкунку забить победный гол в дополнительное время. В качестве худших игроков матча были названы Анатолий Трубин, Джанлука Престьянни, Самуэль Дал и Вангелис Павлидис. Каждый из них сыграл важную роль в поражении команды.