Manchester Yunayted Luninni sotib olmoqchi
Ukrainalik darvozabon Andrey Luninining Madridning "Real" klubidagi kelajagi hozircha aniq emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport portali Sportskeeda ma’lumotiga ko‘ra, 26 yoshli darvozabon bu yozda klubni almashtirishni ko‘rib chiqmoqda. Uning asosiy maqsadi muntazam o‘yin amaliyotini ta’minlashdir.
Luninining faoliyatini davom ettirish bo‘yicha ehtimoliy variantlar orasida "Manchester Yunayted" klubi ham bor. Ingliz klubi Andrey Onananing noaniq o‘yinlari sabab darvozabon pozitsiyasini kuchaytirishga qiziqmoqda.
Onana "Inter"dan o‘tganidan beri bir necha marotaba tanqidlarga uchragan. Manbaga ko‘ra, "Manchester Yunayted" allaqachon transfer bo‘yicha taklif bergan. Taklif miqdori 15 million yevroni tashkil etadi.
Biroq "Real" futbolchidan taxminan 20 million yevro olishni kutmoqda. O‘tgan mavsumda Lunin barcha musobaqalarda "Real" safida 14 ta o‘yin o‘tkazdi, ulardan 6 marta darvozasini daxlsiz saqladi, 19 ta gol o‘tkazib yubordi.
Hozirgi vaqtda uning jamoada o‘ynashdagi o‘rni va kelajagi haqida aniq qaror qabul qilinmagan. Klub va futbolchi kelishuv orqali eng maqbul variantni tanlashga harakat qilmoqda.
Lunin uchun muntazam maydonga tushish imkoniyati muhim hisoblanadi. Shuning uchun u o‘z faoliyatini davom ettirish uchun imkon qadar yaxshi sharoit topishga intilmoqda.

Манчестер Юнайтед хочет купить Лунина
Будущее украинского вратаря Андрея Лунина в мадридском "Реале" пока неясно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным спортивного портала Sportskeeda, 26-летний вратарь рассматривает возможность смены клуба этим летом. Его основной целью является обеспечение регулярной игровой практики.
Среди возможных вариантов продолжения карьеры Лунина также есть клуб "Манчестер Юнайтед". Английский клуб заинтересован в усилении позиции вратаря из-за неопределенных выступлений Андрея Онанны.
С тех пор как Онана перешел из "Интера", он несколько раз подвергался критике. По информации источника, "Манчестер Юнайтед" уже сделал предложение по трансферу. Сумма предложения составляет 15 миллионов евро.
Однако "Реал" ожидает получить за игрока около 20 миллионов евро. В прошлом сезоне Лунін провел 14 матчей за "Реал" во всех соревнованиях, из которых 6 раз сохранил свои ворота в неприкосновенности, пропустив 19 голов.
В настоящее время не принято четкое решение о его месте в команде и будущем. Клуб и игрок пытаются выбрать наиболее оптимальный вариант через соглашение.
Для Лунина важна возможность регулярного выхода на поле. Поэтому он стремится найти как можно лучшие условия для продолжения своей карьеры.