Afsonaviy italiyalik sobiq futbolchi Alessandro Del Piero klub jahon chempionati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining sobiq jamoasi — Turinning “Yuventus” klubining turnir g‘olibi bo‘lishini tiladi. Biroq vaziyatni real baholagan holda, u boshqacha jamoani favorit deb atadi.
Bu jamoa yaqinda ajoyib o‘yin bilan Chempionlar Ligasi g‘olibiga aylangan guruhdir. Del Piero fikricha, klub jahon chempionati finalida “PSJ” va “Manchetser Siti” jamoalari o‘ynaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, finalda “PSJ” g‘alaba qozonadi.
Bu fikrlar derbyderbyderby.it saytida keltirilgan. Eslatib o‘tamiz, “PSJ”ni ispan mutaxassisi Luis Enrique boshqaradi. Chempionlar Ligasi finalida bu jamoa Milanning “Inter” klubini aniq hisob bilan mag‘lub etdi — 5:0.
Shunday qilib, “PSJ”ning so‘nggi muvaffaqiyati ularni klub jahon chempionati uchun asosiy da’vogarlar qatoriga qo‘shadi. Del Pieroning fikricha, bu turnir juda qiziqarli va yuqori darajada o‘tadi.

Дел Пьеро: ПСЖ выиграет у Манчестер Сити в финале
Легендарный итальянский бывший футболист Алессандро Дель Пьеро высказал свое мнение о клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он желает, чтобы его бывшая команда — туринский клуб «Ювентус» — стала победителем турнира. Однако, оценивая ситуацию реалистично, он назвал другую команду фаворитом.
Эта команда недавно стала обладателем Лиги чемпионов с великолепной игрой. По мнению Дель Пьеро, в финале клубного чемпионата мира сыграют команды «ПСЖ» и «Манчестер Сити». По его словам, в финале победит «ПСЖ».
Эти мысли приведены на сайте derbyderbyderby.it. Напоминаем, что «ПСЖ» возглавляет испанский специалист Луис Энрике. В финале Лиги чемпионов эта команда уверенно обыграла миланский клуб «Интер» с явным счетом — 5:0.
Таким образом, последний успех «ПСЖ» добавляет их в число основных претендентов на клубный чемпионат мира. По мнению Дель Пьеро, этот турнир будет очень интересным и пройдет на высоком уровне.