Rossiya futboli yangi mavsumga intizorlik bilan kutmoqda
Sobiq "Zenit" futbolchisi Maksim Demenko Rossiya futbolining yaqin orada boshlanishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, nafaqat u, balki butun mamlakat Rossiya Premer Ligasi musobaqasini sog‘ingan. Demenko so‘zlariga ko‘ra, bu chempionat juda qiziqarli o‘tadi va kelasi mavsum ham albatta tomoshabinlar uchun jozibali bo‘ladi.
Ekspert yangi mavsumni intiqlik bilan kutayotganini, "Krasnodar", "Zenit" va boshqa jamoalar sovrin uchun kurashni boshlashini aytdi. O‘tgan mavsumda Rossiya chempioni "Krasnodar" bo‘lgan, "Zenit" ikkinchi o‘rinni egallagan, mukofotli uchlikni esa CSKA to‘ldirgan.
Yangi mavsumdagi birinchi o‘yinlar 18 iyul kuni boshlanadi. Shuningdek, 12 iyulda Rossiya Superkubogi uchun "Krasnodar" va CSKA o‘rtasida bahs o‘tkaziladi.
Bu musobaqalar muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi va futbol olamida yangi sahifani ochadi. Rossiya Premer Ligasi doimo yuqori darajada raqobat bilan ajralib turgani sababli, kelgusidagi o‘yinlar ham qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Россия футбол ждет нового сезона с нетерпением
Бывший игрок "Зенита" Максим Деменко поделился своими мыслями о скором начале российского футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, не только он, но и вся страна соскучилась по соревнованиям Российской Премьер-Лиги. По словам Деменко, этот чемпионат будет очень интересным, и следующий сезон обязательно будет привлекательным для зрителей.
Эксперт отметил, что с нетерпением ждет нового сезона, и команды "Краснодар", "Зенит" и другие начнут борьбу за трофеи. В прошлом сезоне чемпионом России стал "Краснодар", "Зенит" занял второе место, а тройку призеров замкнул ЦСКА.
Первые игры нового сезона начнутся 18 июля. Также 12 июля пройдет матч за Суперкубок России между "Краснодаром" и ЦСКА.
Эти соревнования вызовут большой интерес у болельщиков и откроют новую страницу в мире футбола. Поскольку Российская Премьер-Лига всегда отличалась высоким уровнем конкуренции, ожидается, что предстоящие игры также будут интересными.