Enrike Busketsni kelajak murabbiyi deb biladi
Pari Sen-Jermen jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike o‘z jamoasini Klub jahon chempionati chorak finalidan o‘rin olgan Inter Mayami bilan o‘yiniga tayyorlayotganda, avvalgi faoliyat yillarini esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Barca klubida ishlagan paytlari, ayniqsa Xavyer Maskerano va Serxio Buskets bilan birga bo‘lgan vaqtlarni yodga oldi. Enrike ushbu futbolchilar haqida o‘z fikrlarini bildirdi. U aytdiki, Maskerano va Busketsni har doim kelajakda murabbiy bo‘lishlariga shubha qilmagan.
Buskets ayniqsa ajoyib murabbiy bo‘lishi mumkin, agar u shu yo‘lni tanlasa. Bu ikki futbolchi maydonda o‘yin boshqaruvini allaqachon o‘sha paytlar o‘z zimmasiga olgan edi, dedi Enrike Mundo Deportivo nashriga. Bugun Moskva vaqti bilan soat 19:00 da Inter Mayami va Pari Sen-Jermen jamoalari o‘rtasida muhim o‘yin bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin jahon chempionati chorak finalining asosiy qismiga kiradi va har ikkala jamoa ham g‘alabani qo‘lga kiritish uchun bor imkoniyatini ishga soladi. Luis Enrike jamoasini eng yuqori darajada tayyorlamoqda va o‘yin oldidan o‘zining ishonchini bildirdi.

Энрике Бускетса считает будущим тренером
Главный тренер Пари Сен-Жермен Луис Энрике, готовя свою команду к матчу с Интер Майами в четвертьфинале клубного чемпионата мира, вспомнил о своих предыдущих годах работы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он вспомнил о времени, проведенном в клубе Барса, особенно о совместной работе с Хавьером Маскерано и Сергио Бускетсом. Энрике высказал свои мысли о этих футболистах. Он сказал, что никогда не сомневался, что Маскерано и Бускетс в будущем станут тренерами.
Бускетс особенно может стать великолепным тренером, если он выберет этот путь. Эти двое футболистов уже тогда брали на себя управление игрой на поле, сказал Энрике изданию Mundo Deportivo. Сегодня в 19:00 по московскому времени состоится важный матч между Интер Майами и Пари Сен-Жермен.
Этот матч входит в основную часть четвертьфинала чемпионата мира, и обе команды приложат все усилия для достижения победы. Луис Энрике готовит свою команду на высшем уровне и выразил свою уверенность перед игрой.