Borussiya va Monterrey o‘rtasidagi o‘yin 2:1 hisobida yakunlanadi
Dortmundning "Borussiya" va "Monterrey" klublari Jahon klublar chempionatining chorak finaliga chiqish uchun so‘nggi chiptani qo‘lga kiritish uchun maydonga tushadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan futbolchi Aleksandr Mostovoy o‘z fikrini bildirib, o‘yin yakunida kutilayotgan natija haqida gapirdi. Mostovoy fikricha, "Borussiya" uchun oson bo‘lmaydi, ammo jamoa bir gol farqi bilan g‘alaba qozonadi.
U shunday dedi: "Meksikaliklar kuchli raqiblarning bosimini ko‘tara olishini allaqachon ko‘rsatdi. Shuning uchun "Borussiya" uchun og‘ir o‘yin bo‘ladi.
Lekin ular g‘alaba qozonadi va bir gol ko‘proq uradi. Jamoada yaxshi darajadagi mahorat va motivatsiya bor.
Men aniq hisobni 2:1 deb baholayman," degan. "Borussiya" va "Monterrey" o‘rtasidagi o‘yinni 2 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi. O‘yin matnli translyatsiya shaklida LiveResult portalida kuzatilishi mumkin.
O‘yinning boshlanish vaqtida jamoalar g‘olib kim bilan o‘ynashini – "Real" yoki "Yuventus" bilan – allaqachon bilishadi. Shunday qilib, bu o‘yin final bosqichlariga chiqish uchun muhim ahamiyatga ega.
Jamoalar o‘z imkoniyatlarini to‘liq ko‘rsatishga harakat qiladi va muxlislar qiziqarli bahsni kutishlari mumkin.

Игра между Боруссией и Монтерреем завершится со счетом 2:1
Клубы "Боруссия" из Дортмунда и "Монтеррей" выйдут на поле, чтобы завоевать последний билет в четвертьфинал чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший футболист Александр Мостовой высказал свое мнение и рассказал о предполагаемом результате игры. По мнению Мостового, "Боруссии" будет нелегко, но команда одержит победу с разницей в один гол.
Он сказал: "Мексиканцы уже показали, что могут выдерживать давление сильных соперников. Поэтому для "Боруссии" это будет тяжелая игра.
Но они победят и забьют на гол больше. В команде есть хороший уровень мастерства и мотивации.
Я оцениваю точный счет как 2:1," - добавил он. Игра между "Боруссией" и "Монтерреем" начнется 2 июля в 04:00 по московскому времени. Матч можно будет наблюдать в текстовом формате на портале LiveResult.
На момент начала игры команды уже будут знать, с кем им играть в финале – с "Реалом" или "Ювентусом". Таким образом, эта игра имеет важное значение для выхода в финальную стадию.
Команды постараются полностью продемонстрировать свои возможности, и болельщики могут ожидать интересного поединка.