Afg‘oniston terma jamoasi Rossiya bilan o‘rtoqlik o‘yiniga tayyor
Afg‘oniston milliy terma jamoasi Rossiya milliy jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvi o‘tkazishga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mamlakat futbol federatsiyasi matbuot kotibi Mustafa Xashimi ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘ynashga tayyor, ammo bunday o‘yinni federatsiya rahbarlari o‘rtasida muhokama qilish zarur.
Agar Rossiya terma jamoasi raqib izlayotgan bo‘lsa va Afg‘oniston jamoasi bilan o‘ynashga tayyor bo‘lsa, ular taklifni ko‘rib chiqishga tayyor. Eslatib o‘tamiz, Rossiya milliy jamoasi FIFA va UEFA qarori bilan xalqaro musobaqalardan chetlatilgan.
Shu bois, milliy jamoa faqat do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazishi mumkin. Oxirgi o‘yinda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Belarusni safarda 4:1 hisobida mag‘lub etdi.
Shu tarzda Afg‘oniston va Rossiya jamoalari o‘rtasida do‘stlik uchrashuvi o‘tkazish imkoniyati muhokama qilinmoqda. Terma jamoalar o‘rtasida bunday o‘yinlar futbol sohasidagi hamkorlikni kuchaytirishi va yangi imkoniyatlar yaratishi mumkin.

Сборная Афганистана готова к товарищескому матчу с Россией
Национальная сборная Афганистана заявила о готовности провести товарищеский матч против сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил пресс-секретарь футбольной федерации страны Мустафа Хашими. По его словам, команда готова к игре, однако такой матч необходимо обсудить между руководителями федерации.
Если сборная России ищет соперника и готова сыграть с афганской командой, они готовы рассмотреть предложение. Напоминаем, что сборная России была отстранена от международных соревнований по решению FIFA и UEFA.
По этой причине национальная команда может проводить только товарищеские матчи. В последнем матче команда под руководством Валерия Карпина одержала победу над Беларусью в гостях со счетом 4:1.
Таким образом, обсуждается возможность проведения товарищеского матча между сборными Афганистана и России. Такие игры между национальными командами могут укрепить сотрудничество в области футбола и создать новые возможности.