Portu klubi futbolchilari jahon klub chempionatidagi umidsiz natijadan so‘ng qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublarining yigirma yoshga yaqin himoyachisi Martim Fernandes avariyaga uchradi, deb xabar beradi A Bola nashri. Hozircha uning sog‘lig‘i va voqea tafsilotlari haqida aniq ma’lumotlar mavjud emas.
Martim hozir shifoxonada, biroq shifokorlarning aytishicha, u yaqin kunlarda tuzalib, bo‘shatilib chiqishi mumkin. Fernandes Portu akademiyasida shakllangan va birinchi jamoada fevral 2022 yilda debyut qilgan. O‘tgan mavsumda Portu Portugaliya chempionatida faqat uchinchi o‘rinni egalladi va 18 ochko bilan Sportingtan ortda qolgan.
Klub uchun bu natija qoniqarli emas va jamoa oldida kelgusi yillarda yaxshiroq o‘yin ko‘rsatish vazifasi turibdi. Martimning avariyaga uchrashi klub va muxlislar uchun tashvish manbai bo‘ldi.
Shifokorlar uning holatiga doimiy e'tibor qaratmoqda va tez orada uning sog‘ligi yaxshilanishiga umid qilinmoqda. Portu jamoasi ham o‘z futbolchisini qo‘llab-quvvatlashda davom etmoqda.

Защитник "Порту" Мартим Фернандеш попал в автомобильную аварию
Футболисты клуба Порту сталкиваются с трудностями после безнадежного результата на клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания A Bola, защитник клуба, которому почти двадцать лет, Мартим Фернандеш попал в аварию. На данный момент нет точной информации о его здоровье и деталях происшествия.
Мартим сейчас в больнице, однако врачи говорят, что в ближайшие дни он может поправиться и быть выписан. Фернандеш прошел через академию Порту и дебютировал в первой команде в феврале 2022 года. В прошлом сезоне Порту занял только третье место в чемпионате Португалии, отстав от Спортинга на 18 очков.
Этот результат не удовлетворяет клуб, и перед командой стоит задача показать лучший результат в будущем. Попадание Мартима в аварию стало источником беспокойства для клуба и болельщиков.
Врачи постоянно следят за его состоянием, и надеются, что его здоровье скоро улучшится. Команда Порту также продолжает поддерживать своего игрока.