Stoychkov Yamalning Oltin to‘p uchun imkoniyatini baholadi
Sobiq «Barselona» futbolchisi Xristo Stoychkov Lamine Yamalni «Oltin to‘p» uchun nomzod sifatida baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Yamal yosh va iqtidorli o‘yinchi ekanligini ta’kidladi hamda uning oldida hali uzoq yo‘l borligini qayd etdi. Stoychkovning fikricha, Yamalni kuzatish juda qiziqarli, chunki uning ko‘plab noyob fazilatlari bor. Stoychkov shuningdek, agar «Oltin to‘p»ni «PSJ» klubi futbolchisi Markinyos yutsa, bunga ham ishontirishini aytdi.
Bundan tashqari, Vitingya ham ajoyib o‘yin ko‘rsatayotgani va Chempionlar ligasida g‘alaba qozonganini alohida ta’kidladi. U so‘zida «Oltin to‘p» uchun ko‘plab nomzodlar borligini bildirdi. Ma’lumot uchun, Xristo Stoychkov 1994 yilda «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritgan.
Uning fikrlari futbol olamida katta e’tibor bilan qabul qilinmoqda va Yamalni yuksak baholash futbolchilarning kelajagi haqida umidlarni oshirmoqda.

Стойчков оценил шансы Ямала на Золотой мяч
Бывший футболист «Барселоны» Христо Стоичков оценил Ламина Ямала как кандидата на «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Ямал — молодой и талантливый игрок, и добавил, что у него еще долгий путь впереди. По мнению Стоичкова, наблюдать за Ямалом очень интересно, так как у него много уникальных качеств. Стоичков также сказал, что если «Золотой мяч» выиграет игрок клуба «ПСЖ» Маркиньос, он тоже это примет.
Кроме того, он отдельно отметил, что Витинья показывает отличную игру и одержал победу в Лиге чемпионов. Он отметил, что на «Золотой мяч» есть много кандидатов. Для справки, Христо Стоичков завоевал «Золотой мяч» в 1994 году.
Его мнения принимаются с большим вниманием в футбольном мире, и высокая оценка Ямала поднимает надежды на будущее игроков.