Istiklol Spartak bilan o‘yinni ta'til sabab rad etdi
Tojikistonning “Istiklol” jamoasi Rossiyaning “Spartak” klubi taklifiga qaramay do‘stlik uchrashuvini o‘tkazmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Istiklol” bosh murabbiyi Igor Cherevchenko ma’lum qilishicha, jamoa faqat 11 iyulda ta’tildan chiqadi va 12 iyulda Belarusga yig‘inga jo‘nab ketadi. “Spartak” 11 yoki 15 iyul kunlari o‘yinni tashkil etishni taklif qilgan, lekin bu imkon bo‘lmagan.
Cherevchenko jamoa futbolchilarining xavfsizligini hisobga olib, ta’tildan chiqish bilan darhol o‘yin o‘tkazish xavfli deb hisoblaydi. U shuningdek, kamida ikki haftalik mashg‘ulot uchun vaqt kerakligini ta’kidlagan.
Oldinroq, Moskva “Spartak” jamoasi nazorat o‘yinida “Torpedo”ni 3:1 hisobida mag‘lub etgan. “Spartak”ning keyingi o‘yini 6 iyulda “Krylya Sovetov”ga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Mazkur qaror futbolchilarning salomatligi va jamoaning tayyorgarligini ta’minlash maqsadida qabul qilindi. Shuningdek, murabbiy jamoa uchun sifatli tayyorgarlik muhimligini qayd etdi.
Umuman olganda, “Istiklol” o‘ziga belgilangan reja asosida harakat qilmoqda va futbolchilarning holatini birinchi o‘ringa qo‘yadi.

Истиклол отказался от игры со Спартаком из-за каникул
Команда Таджикистана "Истиклол" не проведет товарищеский матч, несмотря на предложение российского клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер "Истиклола" Игорь Черевченко сообщил, что команда выйдет из отпуска только 11 июля и 12 июля отправится на сборы в Беларусь. "Спартак" предложил провести матч 11 или 15 июля, но это было невозможно.
Черевченко, учитывая безопасность игроков команды, считает, что сразу после выхода из отпуска проводить игру опасно. Он также подчеркнул, что необходимо как минимум две недели для тренировок.
Ранее московский "Спартак" в контрольном матче обыграл "Торпедо" со счетом 3:1. Следующий матч "Спартака" пройдет 6 июля против "Крыльев Советов".
Данное решение было принято с целью обеспечения здоровья футболистов и готовности команды. Тренер также отметил важность качественной подготовки для команды.
В целом, "Истиклол" действует в соответствии с установленным планом и ставит состояние футболистов на первое место.