«Inter Mayami» Klublar jahon chempionati 1/8 finalida «PSJ»ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan so‘ng Lional Messi guruh bosqichining so‘nggi turida jamoa «Palmeiras»ga qarshi g‘alabani qo‘lga kiritolmay, ikkinchi o‘rinda qolib, kuchli raqib bilan o‘ynashga majbur bo‘lganini esladi. Messi DSportsga bergan intervyusida, «Biz 2:0 hisobida oldinda edik, ammo oxirgi 10 daqiqada raqib hisobni tenglashtirdi. Bu natijada «PSJ»ga duch kelishga sabab bo‘ldi, bu esa ancha qiyin.
Bu oqlash emas, balki vaziyat boshqacha rivojlanishi mumkin edi. Bu o‘yinning achchiq ta’siri qoldi», deya ta’kidladi. Agar «Inter Mayami» «Palmeiras»ga qarshi g‘alabani saqlab qolganida, 1/8 finalda «Botafogo»ga qarshi o‘ynash imkoniyati bo‘lgan edi.
Taqdir shunday taqsimlandi va endi jamoa kuchli raqibga qarshi kurashishi lozim. Bu mag‘lubiyatdan saboq olib, keyingi bellashuvlarga yaxshiroq tayyorgarlik ko‘rishi muhimdir.

Месси: Поражение от Палмейраса привело к тому, что Интер столкнулся с трудным соперником
«Интер Майами» проиграл «ПСЖ» со счетом 0:4 в 1/8 финала клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После матча Лионель Месси вспомнил, что в последнем туре группового этапа команда не смогла одержать победу над «Палмейрасом», заняв второе место и оказавшись вынужденной играть с сильным соперником. В интервью DSports Месси сказал: «Мы вели 2:0, но в последние 10 минут соперник сравнял счет. Это привело к встрече с «ПСЖ», что было довольно сложно.
Это не оправдание, но ситуация могла развиваться иначе. Остался горький осадок от этой игры», - подчеркнул он. Если бы «Интер Майами» удержал победу над «Палмейрасом», у них была бы возможность сыграть с «Ботафого» в 1/8 финала.
Так сложилась судьба, и теперь команде предстоит бороться с сильным соперником. Важно извлечь уроки из этого поражения и лучше подготовиться к следующим матчам.