Kanselu Gvardiolani faoliyatidagi eng zo‘r murabbiy deb atadi
Sobiq «Manchester City» himoyachisi Joau Kanselu «shaharlar» murabbiyi Xosep Gvardiola haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kanseluning so‘zlariga ko‘ra, Gvardiola uning faoliyati davomida eng yaxshi murabbiy bo‘lgan. U murabbiyga o‘z faoliyatida erishgan yutuqlari uchun minnatdorchilik bildirib, uni eng zo‘r murabbiy deb atadi. Portugaliyalik himoyachi Kanselu 2019 yildan 2024 yilgacha «Manchester City» safida o‘ynagan.
Shu davr mobaynida u barcha musobaqalarda jami 154 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urgan va 22 ta samarali uzatma amalga oshirgan. O‘tgan yozdan beri Kanselu Saudiya Arabistonining «Al-Hilal» klubida to‘p surmoqda. Joriy yil 1 iyul kuni «Manchester City» va «Al-Hilal» jahon klublari chempionatining 1/8 finalida uchrashadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat to‘rtda rejalashtirilgan. Bu uchrashuv ikki jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
Kanseluning yangi jamoasiga ko‘rsatgan yaxshi o‘yinlari uning faoliyatidagi yangi bosqichni boshlab beradi. Bu o‘yinda Gvardiolaning sobiq o‘yinchisi qanday natija ko‘rsatishini ko‘rish qiziqarli bo‘ladi.

Канселу назвал Гвардиолу лучшим тренером в своей карьере
Бывший защитник «Манчестер Сити» Жоау Канселу высказался о тренере «горожан» Хосепе Гвардиоле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Канселу, Гвардиола был лучшим тренером в его карьере. Он поблагодарил тренера за достижения, которых тот добился в своей карьере, и назвал его величайшим тренером. Португальский защитник Канселу играл за «Манчестер Сити» с 2019 по 2024 год.
За этот период он провел 154 матча во всех турнирах, забил 9 голов и сделал 22 результативные передачи. С прошлого лета Канселу выступает за клуб Саудовской Аравии «Аль-Хилаль». 1 июля текущего года «Манчестер Сити» и «Аль-Хилаль» встретятся в 1/8 финала клубного чемпионата мира.
Время начала матча запланировано на 4 часа по московскому времени. Эта встреча станет важным испытанием для обеих команд и ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.
Хорошая игра Канселу в новой команде откроет новую страницу в его карьере. Будет интересно увидеть, какой результат покажет бывший игрок Гвардиолы в этом матче.