Sezar Aspilikueta «Atletiko»dan ketdi, erkin agent bo‘ldi
«Atletiko» jamoasi himoyachi Sezar Aspilikuetaning jamoani tark etgani haqida ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining yoz oxirida 36 yoshga to‘lishi rejalashtirilgan va u endi erkin agent maqomiga ega bo‘ldi. Jamoa rasmiy bayonotida Sezar Aspilikuetaga sadoqat va yetakchilik fazilatlari uchun katta minnatdorchilik bildirildi hamda uning kelajakdagi faoliyatida eng yaxshi tilaklar tilandi. Bu so‘zlar «matraschilar» jamoasi tomonidan aytilgan. Sezar Aspilikueta 2023 yilning yozidan buyon «Atletiko» sharafini himoya qilib kelgan.
U Madrid jamoasi safida jami 54 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va ikki golga uzatma bergan. So‘nggi Ispaniya chempionatida «Atletiko» jamoasi uchinchi o‘rinni egalladi. Sezar Aspilikuetaning ketishi jamoada ba’zi o‘zgarishlarga sabab bo‘lishi kutilmoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik muddati tugagach, u boshqa klub bilan shartnoma tuzishga haqli bo‘ldi. Futbol ishqibozlari Aspilikuetaning yangi jamoada muvaffaqiyat qozonishini kutmoqda.

Сезар Аспиликуэта ушел из «Атлетико», стал свободным агентом
Команда «Атлетико» сообщила о том, что защитник Сезар Аспиликуэта покинул команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист планирует отметить свой 36-й день рождения в конце лета и теперь стал свободным агентом. В официальном заявлении клуба была выражена большая благодарность Сезару Аспиликуэте за его преданность и лидерские качества, а также пожеланы наилучшие пожелания в его будущей деятельности. Эти слова были сказаны командой «матрасников». Сезар Аспиликуэта защищал честь «Атлетико» с лета 2023 года.
Он провел в составе мадридской команды 54 матча, забил один гол и отдал две голевые передачи. В последнем чемпионате Испании команда «Атлетико» заняла третье место. Уход Сезара Аспиликуэты ожидается, что приведет к некоторым изменениям в команде.
После окончания срока сотрудничества между клубом и футболистом он имеет право подписать контракт с другим клубом. Футбольные болельщики ожидают, что Аспиликуэта добьется успеха в новой команде.