Kordoba Spartakka o‘tsa, Krasnodar chempion bo‘lmas edi
Sobiq «Spartak» futbolchisi Aleksandr Mostovoy «Krasnodar» jamoasi hujumchisi Jon Kordoba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy ta’kidlashicha, Kordoba Rossiya Premer-ligasining o'tgan mavsumidagi eng yaxshi futbolchi sifatida haqqoniy tan olindi. U shuningdek, agar Kordoba «Spartak»ga o'tganida, «Krasnodar» chempion bo'la olmasligini aytdi.
Bu holatda jamoa bosh murabbiyi Musayev ham hech qanday natija ko'rsata olmas edi va u eng yaxshi murabbiy deb tan olinmas edi. Mostovoy so‘zlarini “RB Sport” nashri keltirgan.
Bundan tashqari, eslatib o‘tish joizki, 12 iyul kuni «Krasnodar» va CSKA jamoalari o‘rtasida Rossiya Superkubogi uchun o‘yin bo‘lib o‘tadi. U Kazan shahrida tashkil etiladi va poytaxt vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki har ikkala jamoa ham o‘z kuchlarini namoyish etishga tayyor. Kordoba va Musayevning hozirgi natijalari «Krasnodar» jamoasining poytaxtdagi raqiblari bilan kurashida muhim ahamiyatga ega.
Shuningdek, ushbu musobaqa jamoalarning yangi mavsumga tayyorgarlik darajasini ko‘rsatadi. Yozgi sovrin uchun o‘yinlar Rossiya futbolining rivojlanishi va muxlislarning qiziqishini oshirishga xizmat qiladi.

Если бы Кордоба перешел в Спартак, Краснодар не стал бы чемпионом
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой высказал свое мнение о нападающем команды «Краснодар» Хоне Кордобе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мостовой отметил, что Кордоба был справедливо признан лучшим футболистом прошедшего сезона Российской Премьер-Лиги. Он также сказал, что если бы Кордоба перешел в «Спартак», «Краснодар» не смог бы стать чемпионом.
В этом случае главный тренер команды Мусаев также не смог бы показать никаких результатов, и его не признали бы лучшим тренером. Слова Мостового приводит издание “RB Sport”.
Кроме того, стоит напомнить, что 12 июля пройдет игра за Суперкубок России между командами «Краснодар» и ЦСКА. Она состоится в городе Казань и начнется в 18:00 по московскому времени.
Эта игра ожидается с большим интересом, так как обе команды готовы продемонстрировать свои силы. Текущие результаты Кордобы и Мусаева имеют важное значение в борьбе команды «Краснодар» с соперниками в столице.
Также этот турнир покажет уровень подготовки команд к новому сезону. Игры за летний трофей способствуют развитию российского футбола и повышению интереса со стороны болельщиков.