Zenit mavsum oldi do‘stlik o‘yinlarini e’lon qildi
Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi mavsum oldi do‘stlik uchrashuvining yana bir sanasini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
6 iyul kuni piterlik futbolchilar Kaliningradning “Baltika” jamoasi bilan maydonga chiqadi. 29 iyulda “Zenit” Sochida Serbiya chempioni “Crvena Zvezda”ga qarshi do‘stlik o‘yinini o‘tkazib, 3:0 hisobida g‘alaba qozongan edi.
Shuningdek, 3 iyul kuni piterliklar Mahachqalaning “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. 9 iyul kuni esa Shveysariyaning “Syon” klubi bilan bellashuv rejalashtirilgan. “Baltika” klubi oxirgi mavsumda Melbet Birinchi liga chempioni bo‘ldi.
“Zenit” esa Rossiya chempionatida 2019 yildan beri birinchi marta kumush medallarni qo‘lga kiritdi. Jamoa vakillarining aytishicha, ular “Syon” bilan uchrashuvni katta qiziqish bilan kutmoqda. Bu do‘stlik o‘yinlari jamoalarga mavsumga tayyorgarlik ko‘rishda muhim imkoniyat yaratadi.
Har ikki jamoa o‘z o‘yinlarini yaxshilash va yangi futbolchilarni sinovdan o‘tkazish uchun maydonga chiqadi. Mavsum oldi o‘yinlari futbolchilarga o‘zlarining jismoniy holatini yaxshilash, taktika va taktik jihatlarni sinovdan o‘tkazish uchun xizmat qiladi.
Shuningdek, muxlislar uchun yangi mavsum oldidan jamoaning holati haqida tushuncha beruvchi muhim voqealardan biridir.

Зенит объявил о товарищеских матчах перед сезоном
Футбольный клуб "Зенит" из Санкт-Петербурга объявил еще одну дату предсезонной дружеской встречи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
6 июля питерские футболисты выйдут на поле против команды "Балтика" из Калининграда. 29 июля "Зенит" провел дружеский матч против чемпиона Сербии "Красная Звезда" в Сочи, одержав победу со счетом 3:0.
Также 3 июля питерцы сыграют против команды "Динамо" из Махачкалы. 9 июля запланирована встреча с швейцарским клубом "Сьон".
Клуб "Балтика" стал чемпионом Первой лиги Melbet в прошлом сезоне.
"Зенит" же завоевал серебряные медали в чемпионате России впервые с 2019 года. Представители команды заявили, что они с большим интересом ждут встречи с "Сьоном".
Эти дружеские матчи создают важную возможность для команд подготовиться к сезону.
Обе команды выйдут на поле, чтобы улучшить свою игру и протестировать новых футболистов. Предсезонные игры помогают игрокам улучшить свою физическую форму, протестировать тактику и тактические аспекты.
Кроме того, это одно из важных событий, которое дает болельщикам представление о состоянии команды перед новым сезоном.