Sezar Aspilikueta "Atletiko"dan xayrlashdi va minnatdorlik bildirdi
Dushanba kuni "Atletiko" klubi himoyachi Sezar Aspilikueta bilan shartnomani yakunlaganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tajribali futbolchi bu voqea munosabati bilan ijtimoiy tarmoqlarda o‘z fikrlarini bildirdi. U klubdagi ikki mavsumdan so‘ng xayrlashish vaqti kelganini aytdi.
Garchi uning klubdagi faoliyati qisqa bo‘lgan bo‘lsa-da, bu vaqt o‘zini bag‘ishlash, sadoqat va ko‘p saboqlar bilan to‘la bo‘lganini ta’kidladi. Dastlabki kundan boshlab u o‘zini qadrli mehmon va jamoaning bir qismi sifatida his qilganini qayd etdi.
Maydonda va undan tashqarida juda ko‘plab ajoyib insonlar bilan birga bo‘lish baxtiga muyassar bo‘lganini bildirdi. Klub a’zolari va muxlislariga doimiy qo‘llab-quvvatlagani uchun alohida rahmat aytdi.
Aspilikueta emblemani jasorat va qalb bilan himoya qilishga harakat qilganini, garchi jamoaga sovrinlarni yutishda yordam berolmasa ham, ushbu tajriba uchun minnatdor ekanini ta’kidladi. U kelajakda barcha uchun faqat yaxshiliklarni tiladi.
Shunday qilib, u "Atletiko" oilasining bir qismi bo‘lganidan faxrlanganini bildirdi va oldingi yutuqlar uchun ham, kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun ham eng ezgu tilaklarini izhor etdi.

Сезар Аспиликуэта попрощался с "Атлетико" и выразил благодарность
В понедельник клуб "Атлетико" объявил о завершении контракта с защитником Сезаром Аспиликуэтой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Опытный футболист поделился своими мыслями в социальных сетях по этому поводу. Он сказал, что пришло время прощаться после двух сезонов в клубе.
Хотя его деятельность в клубе была короткой, он отметил, что это время было наполнено преданностью, самоотдачей и многими уроками. С первого дня он чувствовал себя ценным гостем и частью команды.
Он сообщил, что ему повезло быть рядом с множеством замечательных людей как на поле, так и за его пределами. Он отдельно поблагодарил членов клуба и болельщиков за постоянную поддержку.
Аспиликуэта подчеркнул, что старался защищать эмблему с мужеством и сердцем, и, хотя не смог помочь команде в завоевании трофеев, он благодарен за этот опыт. Он пожелал всем только хорошего в будущем.
Таким образом, он выразил гордость тем, что был частью семьи "Атлетико", и высказал наилучшие пожелания как за прошлые достижения, так и за будущие успехи.