Yuventus Viktor Osimhenga uchun muzokaralar olib bormoqda
«Yuventus» yozda Napoli hujumchisi Viktor Osimhenga transfer borasida kelishuvga erishishga harakat qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nigeriyalik futbolchi yozgi transfer oynasida klubini o‘zgartiradi, ammo u qayerga o‘tishi hozircha aniq emas. Mashhur futbol ichki manbasi Janluka di Marsiyo ma’lumotlariga ko‘ra, «Eski sinyora» Osimhenga jamoaga qo‘shilish uchun shartnoma bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda.
Turin jamoasi avvalo futbolchidan o‘z roziligini olishni maqsad qilgan, keyin esa Napoli bilan transfer shartnomasini muhokama qilmoqchi. Hozirgi shartnomasida Viktor Osimhenga 75 million yevro miqdorida tovon puli belgilangan. O‘tgan mavsumda 26 yoshli hujumchi ijarada Turkiyaning «Galatasaroy» klubida o‘ynagan.
Uning faoliyati yangi jamoada qanday davom etishi futbol muxlislari tomonidan qiziqish bilan kutilmoqda. Transfer jarayoni rasmiylashtirilgach, futbolchining yangi klubi haqida aniq ma’lumotlar e’lon qilinadi.

Ювентус ведет переговоры по Виктору Осимхену
«Ювентус» пытается достичь соглашения по трансферу нападающего Наполи Виктора Осимхена этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нигерийский футболист сменит клуб в летнее трансферное окно, но пока неясно, куда он перейдет. По информации известного футбольного инсайдера Джанлуки ди Марцио, «Старая синьора» ведет переговоры о контракте с Осимхеном для его присоединения к команде.
Туринский клуб в первую очередь стремится получить согласие игрока, а затем обсудить условия трансфера с Наполи. В текущем контракте Виктора Осимхена прописана сумма отступных в размере 75 миллионов евро. В прошлом сезоне 26-летний нападающий играл в аренде в турецком клубе «Галатасарай».
Как будет развиваться его карьера в новой команде, с интересом ожидают футбольные болельщики. После оформления трансфера будут опубликованы точные данные о новом клубе футболиста.